Temos
LAXASEN
Vaistinis preparatas: LAXASEN
Puslapis: 2


Žindyvei kasijų lapų preparatų vartoti nerekomenduojama. Mažas aktyvių metabolitų kiekis, pvz., reino, patenka į motinos pieną, tačiau nepastebėta, kad žindomam kūdikiui viduriai taptų laisvesni. Duemenų apie kasijų lapų aktyviųjų medžiagų ir jų metabolitų išsiskyrimą su motinos pienu bei jų poveikį žindomam kūdikiui nepakanka, todėl neaišku, ar minėtu laikotarpiu vaistą vartoti saugu.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

LAXASEN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniau nepageidaujamas poveikis pasireiškia paaugliams ir pagyvenusiems pacientams. Labai retai galimi į spazmus panašūs virškinimo trakto negalavimai. Tokiu atveju preparato dozę būtina mažinti. Jei vaistas vartojamas ilgai arba juo piktnaudžiaujama, organizmas netenka elektrolitų, ypač kalio, šlapime atsiranda albuminų ir kraujo. Žarnų gleivinėje kaupiasi pigmentas (Melanosis coli). Toks reiškinys nepavojingas ir nustojus vartoti vaistą išnyksta savaime.

Jei trūksta kalio, gali sutrikti širdies veikla ir atsirasti raumenų silpnumas, ypač jei kartu vartojami širdį veikiantys glikozidai, diuretikai ir kortikosteroidai.

Pagyvenusiems pacientams gali pasireikšti neįprastas bendras silpnumas ir trumpalaikė pasikartojanti ortostatinė hipotenzija, ypač jei po trumpos pertraukos vaistas vartojamas pakartotinai.

Ar yra priklausomumas tarp ilgalaikio piktnaudžiavimo arba netaisyklingo medikamento vartojimo ir žarnyno nervinių jungčių pažeidimo, tiksliai nenustatyta.

4.9 Perdozavimas

Perdozavus vaisto, dažniausiai pasireiškia pilvo diegliai ir sunkus viduriavimas, kurio metu pacientas netenka daug skysčių ir elektrolitų. Tokiu atveju reikia taikyti priemones, atstatančias elektrolitų ir skysčių kiekį organizme, stebėti hematokrito, elektrolitų kiekio serume ir kraujo šarmų bei rūgščių pusiausvyros rodmenis.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – virškinimo traktą ir metabolizmą veikiantis, ATC kodas – A06AB

Kasijų lapų preparatuose esantys 1,8 – dihidroantraceno junginiai laisvina vidurius, kadangi senozidai, o ypač aktyvus jų metabolitas storojoje žarnoje reinantronas, veikia šios žarnos motoriką. Jis slopina žarnų stacionarius ir skatina stumiamuosius susitraukimus. Dėl šios priežasties spartinamas žarnų turinio slinkimas, trumpėja jo kontaktas su žarnos sienele, todėl iš jo mažiau rezorbuojama vandens. Be to, dėl aktyvios chloridų sekrecijos stimuliavimo į žarnas daugiau patenka elektrolitų ir vandens. Nustatyta, kad preparato sudėtyje esantis aglikonas rezorbuojamas jau viršutinėje virškinimo trakto dalyje. Beta jungtimi sujungti glikozidai yra vaisto pirmtakai, kurie viršutinėje virškinimo trakto dalyje nei skyla, nei rezorbuojami. Juos storojoje žarnoje bakterijų fermentai paverčia reinantronu, kuriam būdingas vidurių laisvinamasis poveikis.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos