Temos
Tikintiems nėra nieko neįmanomo


Visa Rytų filosofijos esmė — išmokyti suvokti beribės Visatos sandarą. Ji kartais vadinama Dangaus karalyste, džainizmu, budizmu, judaizmu, krikščionybe, islamu, taoizmu, šantoizmu ir 1.1. Vienintelis šių religijų tikslas — išmokyti žmogų pačiam pasiekti savo laimę, laisvę ir sveikatą.

Sių religijų principas dialektiškas, paradoksalus ir sunkus, bet aš jį taip supaprastinau, kad jį suvokti ir pritaikyti kasdieniame gyvenime gali visi. Pasaulio ir gyvybės koncepcija, Visatos sandara yra perkelta į biologinę sferą. Visos religijos pabrėžia taisyklingos mitybos svarbą. Vienas seniausių įstatymų sąvadas — Manu įstatymai — taip pat nurodo šį būdą laimei pasiekti. Beveik visos religijos apibrėžia griežtas mitybos taisykles. Nesilaikant šių taisyklių neįmanoma išsiugdyti tobulesnio mąstymo, vadinasi, ir išpažinti religiją. Atrodo, kad Vakarų teologams ir dvasininkams tai nežinoma.

Budizmas, ir ypač dzenbudizmas, turi griežtas mitybos taisykles. Dabar Vakaruose daug rašoma apie dzenbudizmą ir indų filosofiją, bet niekur išsamiai neaiškinama apie šio paties pagrindinio principo — mitybos — svarbą ir pranašumą. Kaip tik dėl to Vakarų žmonės negali gerai suprasti vedantų, taoizmo, budizmo ir kitų rytietiškų filosofijų. Apskritai visos religijos praranda savo autoritetą tik dėl paviršutiniško požiūrio į šias linidametnalias idėjas arba dėl jų nežinojimo. Štai kodėl Žemėje nėra taikos, sveikatos, laisvės ir laimės.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos