Temos
LATALUX
Vaistinis preparatas: LATALUX
Puslapis: 2


Akių spalvos pokyčiai daugiausia buvo stebėti pacientams, kurių rainelės spalva buvo mišri, pvz., mėlynai ruda, pilkai ruda, geltonai ruda ar žaliai ruda. Latanoprosto tyrimų metu nustatyta, kad minėtų pokyčių paprastai atsiranda per pirmus 8 gydymo mėnesius, rečiau – antraisiais ar trečiaisiais gydymo metais, o ketvirtaisiais gydymo metais tokio poveikio atvejų nebuvo. Rainelės pigmentacijos stiprėjimo progresavimas gydymą tęsiant mažėja ir penkių metų laikotarpiu tampa stabilus. Pigmentacijos sustiprėjimo poveikis gydymą tęsiant ilgiau ne penkis metus netirtas. Atviro 5 metų latanoprosto saugumo tyrimų metu rainelės pigmentacijos sustiprėjimas atsirado 33% pacientų (žr. 4.8 skyrių). Dažniausiai rainelės spalvos pokytis būna silpnas ir dažnai kliniškai nestebimas. Pacientams, kurių rainelės spalva mišri, jos pokyčių dažnis yra 785(, dažniausiai rainelės spalva keičiasi ligoniams, kurių rainelės spalva yra geltonai ruda. Pacientams, kurių akių spalva buvo homogeniška mėlyna, jos pokyčių atvejų nebuvo, o ligoniams, kurių akių spalva buvo homogeniška pilka, žalia ar ruda, jos pokyčių atvejai buvo reti.

Spalvos pokyčius sukelia ne melanocitų kiekio padidėjimas, bet melanino kiekio padidėjimas rainelės stromos melanocituose. Paprastai ruda pigmentacija aplink pažeistos akies vyzdį plinta koncentriškai link periferijos, tačiau rudesnė gali tapti ir visa rainelė arba jos dalys. Gydymą nutraukus, rudojo pigmento kiekis rainelėje labiau nedidėjo. Iki šiol atliktų klinikinių tyrimų metu pigmentacija su kokiais nors simptomais ar patologiniais pokyčiais nebuvo susijusi.

Gydymas poveikio rainelės apgamams ir strazdanoms nesukėlė. Klinikinių tyrimų metu duomenų, kad pigmentų kauptųsi trabekulių tinkle arba kur nors kitur priekinėje kameroje, negauta. Remiantis 5 metų klinikine patirtimi, nenustatyta, kad rainelės pigmentacijos padidėjimas turi neigiamų klinikinių pasekmių. Jei toks poveikis atsiranda, gydymą latanoprostu galima tęsti. Vis dėlto pacientą reikia reguliariai stebėti, o tuo atveju, jeigu klinikinė situacija pateisina, gydymą latanoprostu galima nutraukti.

Lėtinės uždaro kampo glaukomos, atviro kampo glaukomos pacientams, kuriems yra pseudofakija, ar pigmentinės glaukomos gydymo latanoprostu patirties yra nedaug. Uždegimu pasireiškiančios ir neovaskulinės glaukomos, akių uždegimo ar įgimtos glaukomos gydymo latanoprostu patirties nėra. Latanoprosto poveikis vyzdžiui yra silpnas arba nepasireiškia visai, tačiau ūminio uždaro kampo glaukomos priepuolio gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirties nėra, todėl tokiais atvejais latanoprosto rekomenduojama gydyti atsargiai, kol bus sukaupta daugiau patirties.

Klinikinių tyrimų duomenų apie latanoprosto vartojimą kataraktos operacijos metu yra nedaug. Tokius pacientus latanoprostu reikia gydyti atsargiai.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos