Temos
Truxal
Vaistinis preparatas: Truxal
Puslapis: 2


Visi neuroleptikai gali sukelti piktybinį neurolepsinį sindromą (jis reiškiasi hipertermija, raumenų rigidiškumu, sąmonės kitimu, vegetacinės nervų sistemos nepastovumu). Jei ligonis turi smegenų organinių pakitimų, yra protiškai atsilikęs, piktnaudžiauja opijaus preparatais ir alkoholiu, šis sindromas gali baigtis mirtimi.

Gydymas

Nutraukti neuroleptiko vartojimą. Skirti simptominį ir bendrąjį palaikomąjį gydymą.

Tinka vartoti dantroleną ir bromkriptiną.

Išgėrus neuroleptikų, simptomai gali išlikti ilgiau kaip savaitę.

Ligoniams, kuriems yra reta būklė – sekli priekinė kamera ir siauro kampo glaukoma, dėl vyzdžio išsiplėtimo gali prasidėti ūminės glaukomos priepuolis.

Dėl piktybinių aritmijų rizikos chlorprotikseną reikia atsargiai vartoti pacientams, kurie anksčiau sirgo širdies ir kraujagyslių liga ar šeiminė QT intervalo pailgėjimo anamnezė.

Prieš pradedant gydymą, būtina užrašyti EKG. Jeigu prieš pradedant gydymą, vyrų QTc intervalas ilgesnis nei 450 milisekundžių, o moterų – 470 milisekundžių, chlorprotikseną vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių). Ar būtina užrašinėti EKG gydymo metu, sprendžiama individualiai pagal paciento būklę. Jeigu gydymo metu nustatomas QT intervalo pailgėjimas, reikia sumažinti dozę, o jeigu QTc intervalas > 500 milisekundžių – gydymą nutraukti.

Rekomenduojama periodiškai nustatinėti elektrolitų koncentraciją.

Reikia vengti vartoti kartu su kitais vaistiniais preparatais nuo psichozės. (žr. 4.5 skyrių).

Gali atsirasti ekstrapiramidinių simptomų, ypač tik pradėjus gydyti. Daugeliu atvejų šį nepageidaujamą poveikį galima pakankamai gerai kontroliuoti mažinant dozę ir (arba) skiriant vaistinių preparatų nuo Parkinsono ligos. Nuolat profilaktiškai vartoti vaistinių preparatų nuo Parkinsono ligos nerekomenduojama. Vaistiniai preparatai nuo Parkinsono ligos vėlyvosios diskinezijos simptomų nesumažina, tačiau gali juos sunkinti. Rekomenduojama sumažinti dozę arba, jeigu galima, nutraukti gydymą chlorprotiksenu.

Chlorprotikseną, kaip ir kitų neuroleptikų, reikia atsargiai skirti pacientams, kuriems nustatytas organinis smegenų sindromas, būna traukulių ir kurie serga sunkiomis kepenų, inkstų, širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat pacientams, sergantiems sunkiąja miastenija ir gerybine prostatos hipertrofija.

Chlorprotiksenas, kaip ir kiti psichotropiniai vaistiniai preparatai, gali pakeisti sergančiųjų cukriniu diabetu insulino ir gliukozės reakciją, taigi gali prireikti koreguoti gydymą nuo diabeto.

Ilgai ypač didelėmis dozėmis gydomus ligonius reikia atidžiai stebėti ir periodiškai spręsti, ar galima sumažinti palaikomąją dozę.

Vartojusiems antipsichotinius vaistinius preparatus buvo pastebėti venų tromboembolijos (VTE) atvejai. Kadangi antipsichotikais gydomi pacientai dažnai turi įgytų VTE rizikos veiksnių, todėl reikia nustatyti visus galimus rizikos veiksnius prieš pradedant gydymą ir gydymo Truxal metu bei imtis profilaktikos priemonių.

Senyviems pacientams

Smegenų kraujagyslės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos