Temos
Cefuroxime Actavis
Vaistinis preparatas: Cefuroxime Actavis
Puslapis: 2


Naujagimiai, gimę prieš laiką (( 36 nėštumo savaičių) arba laiku (0 – 27 parų amžiaus)

Šių grupių pacientų Cefuroxime Actavis gydyti nerekomenduojama, nes duomenų apie saugumą ir veiksmingumą nepakanka. Pirmosiomis gyvenimo savaitėmis jų kraujo serume cefuroksimo pusinės eliminacijos laikas gali būti 3 - 5 kartus ilgesnis ,negu suaugusių žmonių (žr. 5.2 skyrių).

Naujagimiams, kūdikiams (28 parų – 23 mėn.) bei vaikams (2 – 11 metų)

Rekomenduojama paros dozė yra 30 – 100 mg/kg kūno svorio. Ji lygiomis dalimis leidžiama per 3 – 4 kartus. Dauguma infekcinių ligų reaguos į 60 mg/kg kūno svorio paros dozę.

Naujagimiams, kūdikiams (28 parų – 23 mėn.) bei vaikams (2 – 11 metų), kurių inkstų funkcija sutrikusi

Apie vaikų, kurių inkstų funkcija nepakankama, gydymą cefuroksimu duomenų nepakanka, todėl jų šiuo vaistiniu preparatu gydyti nerekomenduojama.

Vartojimo metodas

Cefuroxime Actavis galima injekuoti (per 3 – 5 min.) arba infuzuoti (per maždaug 30 min.) į veną (žr. 6.6 skyrių).

Į raumenis reikėtų leisti tik specialios indikacijos atveju arba (ir) išimtinėmis klinikinėmis aplinkybėmis, įvertinus naudos ir rizikos santykį. Tris kartus per parą į raumenis leisti nerekomenduojama.

Didesnės negu 750 mg dozės į raumenis leisti negalima.

4.3 Kontraindikacijos

( Padidėjęs jautrumas cefuroksimui arba bet kuriam kitam cefalosporinui.

( Anksčiau buvusi ankstyvoji arba (ir) sunki padidėjusio jautrumo reakcija penicilinui arba bet kuriam kitam beta laktaminiam vaistiniam preparatui.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Gydant pacientus, kuriems buvo pasireiškusi alerginė reakcija į bet kokį peniciliną arba beta laktaminį antibiotiką, būtinas specialus atsargumas, kadangi gali pasireikšti kryžminė reakcija (apie kontraindikacijas dėl padidėjusio jautrumo žr. 4.3 skyrių).

Jeigu po cefuroksimo natrio druskos pavartojimo pasireiškia padidėjusio jautrumo reakcija, vaistinio preparato vartojimą būtina nedelsiant nutraukti ir pradėti taikyti tinkamą jos gydymą.

Gydant pacientus, kurių kepenų funkcija sutrikusi, būtinas specialus atsargumas.

Gydant cefuroksimo natrio druska, kaip ir kitokiais antibiotikais, galimas nenormaliai greitas balkšvagrybių (Candida) augimas. Gydant ilgai, galimas nenormaliai greitas ir kitokių nejautrių mikroorganizmų (pvz., enterokokų ir Clostridium difficile) augimas, dėl kurio gydymą gali reikėti nutraukti.

Jeigu pacientui gydymo cefuroksimu metu arba po gydymo prasideda stiprus viduriavimas, reikia turėti omenyje gyvybei pavojingo pseudomembraninio kolito riziką. Cefuroksimo natrio druskos vartojimą reikia nutraukti ir pradėti taikyti tinkamą šios komplikacijos gydymą. Peristaltiką slopinančiais vaistiniais preparatais gydyti draudžiama.

Cefuroksimo tirpalas nesuderinamas su aminoglikozidų grupės antibiotikais (žr. 6.2 skyrių).

Cefuroksimu gydomiems pacientams galima tariamai teigiama Kumbso reakcija. Tai gali trukdyti atliekant donoro ir recipiento kraujo grupių atitikimo tyrimą (žr. 4.8 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos