Temos
Betnovate
Vaistinis preparatas: Betnovate
Puslapis: 2


Gydant psoriazę, lokalaus poveikio kortikosteroidai gali kelti pavojų dėl kelių priežasčių: būklės pablogėjimo nutraukus gydymą, pripratimo atsiradimo, generalizuotos pustulinės psoriazės rizikos bei bendrinių ir vietinių intoksikacijos reiškinių dėl susilpnėjusios odos barjerinės funkcijos. Psoriaze sergančius pacientus reikia atidžiai prižiūrėti gydymo metu.

Gydymo metu infekcijai patekus į pažeistas odos vietas, kartu būtina skirti antibakterinių vaistų. Jei infekcija plinta, reikia nutraukti gydymą kortikosteroidais ir skirti sisteminių antibakterinių vaistų. Prieš uždedant okliuzinį tvarstį, reikia gerai nuvalyti odą, nes mikroorganizmai sparčiai dauginasi tvarsčio palaikomoje šiltoje ir drėgnoje aplinkoje.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Nežinoma.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Reikiamų duomenų apie betametazono valerato vartojimą nėštumo metu nėra.

Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį reprodukcijai ir vaisiaus vystymuisi (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas. Nėštumo metu Betnovate vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

Betametazono valerato patenka į motinos pieną. Ar betametazono valeratą vartoti žindymo laikotarpiu yra saugu, nenustatyta.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenys neaktualūs.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujamos reakcijos, suskirstytos pagal organų klases ir dažnumą, yra išvardytos toliau. Pagal dažnumą šios reakcijos apibrėžiamos kaip labai dažnos (?1/10), dažnos (?1/100 ir <1/10), nedažnos (?1/1000 ir <1/100), retos (?1/10 000 ir <1/1000) ir labai retos (<1/10 000), įskaitant pavienius atvejus. Labai dažni, dažni ir nedažni reiškiniai paprastai yra nustatomi, remiantis klinikinių tyrimų duomenimis. Skirstant klinikinių tyrimų metu nustatytus nepageidaujamus reiškinius į dažnumo kategorijas, nebuvo atsižvelgiama į atvejų dažnumą placebo ir lyginamosiose grupėse, kadangi šis rodiklis apskritai buvo toks pat kaip ir aktyvaus gydymo grupėse. Reti ir labai reti atvejai paprastai buvo nustatyti, remiantis savanoriškais pranešimais.

Imuninės sistemos sutrikimai

*

*Labai reti

*Padidėjusio jautrumo reakcijos

*

*

Jei atsiranda padidėjusio jautrumo požymių, reikia tuoj pat nutraukti vaisto vartojimą.

*

*Endokrininiai sutrikimai

*

*Labai reti

*Hiperkortizolizmo požymiai

*

*

Kaip ir kiti kortikosteroidai, preparatas, vartojamas dideliais kiekiais arba tepamas dideliuose plotuose, gali absorbuotis, ir dėl sisteminio poveikio gali atsirasti hiperkortizolizmo požymių. Šis poveikis dažniau gali pasireikšti kūdikiams bei vaikams ir naudojant okliuzinį tvarstį. Vystyklai kūdikius gali paveikti taip pat kaip ir okliuzinis tvarstis.

*

*Kraujagyslių sutrikimai

*

*Labai reti

*Paviršinių kraujagyslių išsiplėtimas

*

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos