Temos
Betnovate
Vaistinis preparatas: Betnovate
Puslapis: 3


Ilgas ir intensyvus gydymas stipriais kortikosteroidiniais preparatais gali sukelti paviršinių kraujagyslių išsiplėtimą, ypač jei yra naudojamas okliuzinis tvarstis arba tepamos odos raukšlės.

*

*Odos ir poodinio audinio sutrikimai

*

*Dažni

*Lokalus odos deginimas ir niežėjimas

*

*Labai reti

*Odos suplonėjimas, strijos, pigmentacijos pokyčiai, padidėjęs plaukuotumas, simptomų pablogėjimas, alerginis kontaktinis dermatitas, pustulinė žvynelinė

*

*

Ilgas ir intensyvus gydymas stipriais kortikosteroidiniais preparatais gali sukelti lokalius atrofinius odos pokyčius, tokius kaip odos suplonėjimas ir strijos, ypač kai vartojamas okliuzinis tvarstis arba tepamos odos raukšlės.

*

*Manoma, kad žvynelinės gydymas kortikosteroidais (arba jo nutraukimas) labai retais atvejais sukelia pustulinę ligos formą.

*

*

4.9 Perdozavimas

Ūminių atvejų beveik nepasitaiko, tačiau lėtinio perdozavimo arba netinkamo vaisto vartojimo atvejais gali pasireikšti hiperkorticizmo požymių - tuomet gydymą lokalaus poveikio steroidais reikia nutraukti.

5. FARMAKOLOGINĖS savybės

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – stipraus poveikio kortikosteroidai (III grupė), ATC kodas – D07AC01.

Betametazono 17 valeratas yra stipriai veikiantis gliukokortikoidas, kuris lokaliai vartojamas turi vietinį antiuždegiminį ir imunosupresinį poveikį. Gliukokortikoidai paveikia įvairių ląstelių ir mediatorių funkcijas susijungdami su gliukokortikoidų receptoriais. Ligando sujungti / aktyvinti gliukokortikoidų receptoriai sužadina „į steroidus reaguojančius” genus, o tai galiausiai paveikia daug ląstelių funkcijų, kai kurios iš jų netiesiogiai sumažina uždegiminių mediatorių – prostaglandinų ir leukotrienų – veiklą. Be to, sužadinti gliukokortikoidų receptoriai tiesiogiai nuslopina transkripcijos faktorius, kurie kontroliuoja daugelio uždegiminių citokinų, įskaitant TNF-alfa, veiklą ir aktyvumą. Lokaliai vartojami gliukokortikoidai sumažina vietinio odos uždegimo požymius ir simptomus, nes gliukokortikoidų receptoriai slopina citokinų signalus.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Lokalaus poveikio kortikosteroidų sisteminis įsisavinimas per odą priklauso nuo įvairių veiksnių, pvz., nuo ligos sukėlėjo, odos barjero vientisumo ir okliuzinių tvarsčių naudojimo.

Lokalaus poveikio kortikosteroidai įsisavinami per normalią nepažeistą odą. Uždegimas ir (arba) kiti odą pažeidžiantys veiksniai padidina vaisto įsisavinimą per odą. Lokalaus poveikio kortikosteroidų įsisavinimą per odą labai padidina okliuziniai tvarsčiai.

Per odą įsisavinamų ir sistemiškai skiriamų kortikosteroidų farmakokinetika yra panaši. Kortikosteroidai skirtingai surišami plazmos baltymų; jų pirminis metabolizmas vyksta kepenyse, o ekskrecija - per inkstus.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūmus toksiškumas. Tyrimai skiriant vienkartinę betametazono valerato dozę parodė, kad jo ūmus toksiškumas yra mažas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos