Temos
Bisacodyl Actavis
Vaistinis preparatas: Bisacodyl Actavis
Puslapis: 2


Bisakodilio vartojant kartu su rusmenės glikozidais, kyla hipokalemijos ir intoksikacijos rusmenės preparatais pavojus.

Vaisto nerekomenduojama vartoti kartu su H2 blokatoriais ir antacidiniais vaistais (būtina daryti ne trumpesnę kaip valandos pertrauką), kadangi gali greitai ištirpti apvalkalas, gali būti sudirginta skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinė, sutrikti preparato poveikis.

Bisakodilio nerekomenduojama vartoti kartu su astemizolu, perfenadinu, eritromicinu, amiodaronu, satololiu, chinidino preparatais.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Paprastai vidurių laisvinamieji vaistai nėščioms moterims ir žindyvėms ir žindamoms moterims neskiriami.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Bisakodilis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Gali prasidėti kolika ir viduriavimas. Didžiausias pavojus kyla dėl to, kad gali atsirasti vandens ir elektrolitų trūkumas (hipokalemija). Dėl elektrolitų kiekio sumažėjimo, ypač jei vaisto vartojama dažnai, pagyvenusiems žmonėms gali pasireikšti silpnumas, išnykti judesių koordinacija, atsirasti ortostatinė hipotenzija, sunkiais atvejais - traukuliai.

Galimas ir padidėjęs jautrumas bisakodiliui, ypač jei anksčiau jis pasireikšdavo ir vartojant kitokių vidurių laisvinamųjų preparatų.

4.9 Perdozavimas

Vieną kartą išgėrus didelę preparato dozę (kiekvienam žmogui ji skirtinga), gali pasireikšti stiprus storosios žarnos audinių dirginimas, viduriavimas, raumenų silpnumas, metabolinė acidozė, hipokalemija. Gydoma dieta ir simptominėmis priemonėmis.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vidurius laisvinantys vaistai. ATC kodas – A06 AB 08

Bisakodilis yra difenilmetano darinys. Farmakodinaminės jo savybės panašios į pirmojo šios grupės vidurių laisvinamojo vaisto fenolftaleino. Efektyvi vaisto dozė kiekvienam žmogui gali skirtis 4 – 5 kartus. Vieniems pacientams neefektyvi dozė kitiems gali sukelti traukulius ir per didelį skysčio išsiskyrimą iš organizmo. Kaip bisakodilis stimuliuoja peristaltiką, tiksliai nenustatyta. Manoma, kad preparatas stimuliuoja žarnų lygiųjų raumenų intramuralinius nervinius rezginius. Išgėrus vaisto, storosiose žarnose susikaupia skysčių ir jonų. Poveikis elektrolitų ir vandens judėjimui įrodytas in vitro ir in situ (sudarytos tokios sąlygos, kuriomis poveikis motorikai buvo neįmanomas). Vaisto koncentracija, kuri mažina elektrolitų ir vandens rezorbciją, didina gleivinės pralaidumą, greičiausiai atlaisvindama jungtis. Be to, ši vidurių laisvinamųjų vaistų grupė slopina Na+ ir K+ adenozintrifosfatazes (ATF-azes), kurios, galimas daiktas, turi įtakos laisvinamajam poveikiui. Gali būti, kad didėja dar ir prostaglandinų bei ciklinio adenozinmonofosfato (AMF) sintezė, kuri gali turėti tam tikros reikšmės didėjant vandens ir elektrolitų išsiskyrimui.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos