Temos
Zolmitriptan Actavis
Vaistinis preparatas: Zolmitriptan Actavis
Puslapis: 2


Zolmitriptano saugumas ir veiksmingumas vyresniems negu 65 metų pacientams netirti, todėl senyviems žmonėms zolmitriptano vartoti nerekomenduojama.

Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi

Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, dozę keisti nebūtina, tačiau pacientus, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, rekomenduojama gydyti ne didesne kaip 5 mg paros doze.

Pacientai, kurių inkstų funkcija sutrikusi

Pacientams, kurių kreatinino klirensas yra didesnis negu 15 ml/min., dozę keisti nebūtina (žr. 4.3 ir 5.2 skyrius).

Sąveika, kurios metu būtina keisti dozę (žr. 4.5 skyrių)

Pacientams, vartojantiems MAO-A inhibitorių, rekomenduojama didžiausia zolmitriptano paros dozė yra 5 mg. Didžiausia 5 mg paros dozė rekomenduojama ir pacientams, vartojantiems cimetidino.

Pacientams, vartojantiems specifinių CYP 1A2 inhibitorių, pvz., fluvoksamino ar chinolonų (pvz., ciprofloksacino), rekomenduojama didžiausia paros dozė yra 5 mg.

4.3 Kontraindikacijos

- Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Zolmitriptan Actavis burnoje disperguojamųjų tablečių medžiagai.

- Vidutinio sunkumo arba sunki hipertenzija, lengva nekontroliuojama hipertenzija.

- Buvęs miokardo infarktas, esama išeminė širdies liga, vainikinių širdies kraujagyslių spazmas (Prinzmetalio krūtinės angina), periferinių kraujagyslių liga, simptomai ar požymiai, atitinkantys išeminę širdies ligą (šios klasės preparatų, t. y. 5HT1B/1D receptorių agonistų, vartojimas siejamas su širdies vainikinių kraujagyslių spazmu, todėl išemine širdies liga sergantys pacientai į klinikinius tyrimus nebuvo įtraukti).

- Derinimas su ergotaminu arba jo dariniais (įskaitant metisergidą), sumatriptanu, naratriptanu ar 5HT1B/1D receptorių agonistais (žr. 4.5 skyrių).

- Buvęs cerebrovaskulinis priepuolis arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (PSIP).

- Mažesnis negu 15 ml/min. kreatinino klirensas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Zolmitriptanu galima gydyti tik tiksliai nustačius migrenos diagnozę. Prieš skiriant zolmitriptaną, kaip ir kitokį skubų migrenos gydymą, galvos skausmui malšinti pacientams, kuriems migrena anksčiau nediagnozuota arba kuriems ji diagnozuota, bet yra atipinių simptomų, reikia įsitikinti, ar nėra kitokio galimai sunkaus nervų sistemos sutrikimo. Hemipleginei, bazinei ar oftalmopleginei migrenai gydyti zolmitriptanas netinka. 5HT1B/1D receptorių agonistais gydomiems pacientams buvo smegenų insulto ir kitokių smegenų kraujotakos sutrikimų atvejų. Reikia įsidėmėti, kad migrena sergantiems žmonėms galima tam tikrų smegenų kraujotakos sutrikimų rizika.

Pacientų, kuriems yra simptominis Volfo, Parkinsono ir Vaito sindromas arba aritmija, susijusi su kitokia papildoma širdies laidumo jungtimi, zolmitriptanu gydyti negalima.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos