Temos
CalciviD
Vaistinis preparatas: CalciviD
Puslapis: 2


Vitaminą D reikia skirti atsargiai pacientams su inkstų funkcijos pažeidimu ir reikėtų stebėti poveikį kalcio ir fosfatų kiekiui. Reikėtų atsižvelgti į minkštųjų audinių kalcifikacijos riziką. Pacientams su sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu, vitaminas D kalciferolio formoje normaliai nemetabolizuojamas, todėl reikėtų naudoti kitas vitamino D formas (žr. 4.3 skyrių).

Dėl padidėjusio vitamino D metabolizmo į aktyvią formą rizikos CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtas tabletes reikėtų skirti atsargiai pacientams, sergantiems sarkoidoze. Šiems pacientams reikėtų stebėti kalcio kiekį serume ir šlapime.

Dėl padidėjusios hiperkalcemijos rizikos, CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtas tabletes reikia skirti atsargiai imobilizuotiems pacientams su osteoporoze.

Į vitamino D (400 TV) sudėtį CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtose tabletėse reikia atsižvelgti skiriant kitus vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra vitamino D. Papildomas kalcio ar vitamino D dozes reikia vartoti tik atidžiai prižiūrint gydytojui. Tokiais atvejais būtina stebėti kalcio kiekį serume ir kalcio šalinimo iš šlapimo greitį.

CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra sukrozės. Pacientai su įgimtomis fruktozės netolerancijos, gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos ar sukrozės - izomaltazės nepakankamumo problemomis neturėtų vartoti šio vaisto.

Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tiazidiniai diuretikai sumažina kalcio išsiskyrimą su šlapimu. Dėl padidėjusios hiperkalcemijos rizikos, kartu naudojant tiazidinius diuretikus, būtina reguliariai tirti kalcio kiekį serume.

Sisteminiai kortikosteroidai slopina kalcio absorbciją. Kartu vartojant, reikia padidinti CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtų tablečių dozę.

Vienu metu gydant jonų pakaitinėmis dervomis, pvz., cholesteraminu ar vidurius laisvinančiais vaistais, pvz., parafino aliejumi, gali sumažėti vitamino D absorbcija virškinimo sistemoje.

Kalcio karbonatas gali kliudyti absorbuotis kartu vartojamiems tetraciklino preparatams. Dėl šios priežasties tetraciklino preparatus reikia skirti mažiausiai dvi valandas prieš arba keturias - šešias valandas po kalcio vartojimo.

Hiperkalcemija gali padidinti širdį veikiančių glikozidų toksiškumą gydant kalciu ir vitaminu D. Pacientui reikia užrašyti elektrokardiogramą (EKG) ir matuoti kalcio kiekį kraujyje.

Jei kartu su CalciviD 600 mg/400 TV plėvele dengtomis tabletėmis skiriamas bisfosfonatas ar natrio fluoridas, šiuos vaistinius preparatus reikėtų skirti mažiausiai tris valandas prieš išgeriant CalciviD 600 mg/400 IU plėvele dengtą tabletę, nes gali būti sumažėjusi absorbcija virškinimo sistemoje.

Fenitoininas ar barbitūratai sumažina vitamino D3 aktyvumą, nes sumažėja jo metabolizmo greitis.

Kalcio druskos gali sumažinti geležies, cinko ir stroncio absorbciją. Todėl geležies, cinko ar stroncio preparatus reikėtų išgerti po dviejų valandų išgėrus kalcio preparato.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos