Temos
VINPOCETINE-aconitum
Vaistinis preparatas: VINPOCETINE-aconitum
Puslapis: 2


Vaistinį preparatą atsargiai skirti pacientams, kurie gydomi antihipertenziniais ar kitais vaistais, galinčiais prailginti QT trukmę. Tokių pacientų būklę reikia atidžiai sekti.

Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės, todėl į tai reikia atsižvelgti skiriant vaistą pacientams, kuriems yra laktazės nepakankamumas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais

Galima vinpocetino sąveika su antihipertenziniais, antiaritminiais preparatais, antikoaguliantais ir centrinę nervų sistemą veikiančiais preparatais. Reikia atsargiai skirti vinpocetino ir minėtų vaistinių preparatų ir stebėti ligonio būklę.

Nustatyta, kad vinpocetinas gali stiprinti alfa metildopos poveikį. Vartojant kartu vinpocetino ir alfa metildopos reikia reguliariai matuoti kraujospūdį.

Klinikinių tyrimų metu pacientams, vartojantiems vinpocetino kapsules kartu su kai kuriais beta adrenoblokatoriais, geriamaisiais preparatais nuo diabeto, diuretikais vaistų sąveikos nenustatyta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpis

VINPOCETINE-aconitum kietų kapsulių nėščioms moterims skirti negalima. Tyrimų su gyvūnais metu teratogeninio ar embriotoksinio poveikių nenustatyta. Vinpocetinas prasiskverbia pro placentos barjerą. Nustatyta, kad placentoje ir vaisiuje preparato koncentracija būna mažesnė nei motinos kraujyje.

Žindymo laikotarpis

VINPOCETINE-aconitum kietų kapsulių žindančioms motinoms skirti negalima. Vinpocetino patenka į motinos pieną ir vaistinio preparato poveikis žindomiems kūdikiams nėra tinkamai ištirtas.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Vinpocetino poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nenustatytas. Preparatas gali trikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, todėl pacientui reikia patarti, kad pradėjus vartoti vinpocetino, vengtų vairuoti automobilį ir valdyti sudėtingus mechanizmus tol, kol pasireikš stipriausias preparato poveikis.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausios VINPOCETINE-aconitum kietų kapsulių nepageidaujamos reakcijos, kurios pagal pasireiškimo dažnį priskirtos „nedažnoms“ yra galvos skausmas, galvos svaigimas, sumažėjęs kraujospūdis, burnos džiūvimas, pykinimas, dispepsija ir padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.

Nepageidaujamo poveikio dažnio apibūdinimai:

Labai dažni (?1/10)

Dažni (?1/100, <1/10)

Nedažni (?1/1 000, <1/100)

Reti (?1/10 000, <1/1 000)

Labai reti (<1/10 000), dažnis nežinomas

Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Reti: sumažėjęs leukocitų ir trombocitų kiekis kraujyje.

Labai reti: anemija, eritrocitų agliutinacija.

Imuninės sistemos sutrikimai

Labai reti: padidėjęs jautrumas.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Nedažni: padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.

Reti: apetito nebuvimas, anoreksija, cukrinis diabetas.

Psichikos sutrikimai

Reti: miego sutrikimas, ažitacija, nerimastingumas.

Labai reti: pernelyg pakili nuotaika, depresija.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos