Temos
Tuberkuliozė


Tai labai sunki paveldima liga. Anksčiau tuberkuliozė buvo.laikoma neišgydoma liga, bet dabar, vartojant naujus vaistus - peniciliną ir streptomiciną - pavyksta visiškai išsigydyti. Todėl susirgus tuberkulioze pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją, kad suleistų tuos vaistus. Tiems ligoniams, kurie negali dėl kurios nors priežasties to padaryti, galima duoti keletą patarimų, kaip palaikyti savo sveikatą.

Reikia kuo daugiau dirbti gryname ore, mažiau rūkyti ir gerti.

Maitintis daugiausia baltyminiais ir riebiais produktais: mėsa, kepenėlėmis, kiaušinių tryniais, sviestu, smegenėlėmis, ikrai, įvairiomis košėmis. Būtinai valgyti svogūnus ir česnakus. Druska būtina. Jėgoms palaikyti galima išgerti po truputį konjako, jeigu ligonis neskrepliuoja krauju. Per parą reikia išgerti ne mažiau kaip du butelius virinto šilto pieno, bet ne iš karto, o lėtai, gurkšneliais. | pieną naudinga įdėti truputį susmulkintos medžio anglies, kuri dezinfekuoja žarnyną.

Gerti pieną su šunų taukais - arbatinis šaukštelis taukų stiklinei karšto pieno.

Dvidešimt citrinų reikia išspausti ir supilti į stiklinį indą. Ten pat įdėti dešimt labai šviežių kiaušinių su visais lukštais, užrišti indą ir palaikyti 12-14 dienų, kol lukštai visai ištirps - tai bus matoma pro stiklą. Tada pridėti vieną svarą tikro medaus ir stiklinę konjako, išpilstyti į butelius ir gerti po taurelę prieš valgį du tris kartus per dieną. Butelius reikia laikyti tamsoje.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos