Temos
Zovirax
Vaistinis preparatas: Zovirax
Puslapis: 2


Tiriant žiurkes nestandartiniais metodais – vaisto leidžiant po oda – pastebėta vaisiaus pažeidimų, bet tik po labai didelių dozių, kurios buvo toksiškos patelei, suleidimo. Klinikinė šių reiškinių svarba nežinoma.

Žindymo laikotarpis

Yra nedaug tyrimų duomenų, kurie rodo, kad į kraujotaką patekusio acikloviro patenka ir į motinos pieną. Dozė, kurią gautų kūdikis, žindomas Zovirax vartojančios moters, yra nereikšminga.

Kaip ir kiti vaistai, acikloviras nėštumo metu turėtų būti vartojamas atsargiai.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenys neaktualūs.

Nepageidaujamas poveikis

Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

Nepageidaujami reiškiniai skirstomi pagal toliau nurodytas dažnio kategorijas: labai dažni (( 1/10), dažni (( 1/100 ir < 1/10), nedažni (( 1/1000 ir < 1/100), reti (( 1/10 000 ir < 1/1000) ir labai reti (< 1/10 000).

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Nedažni

Pasitepus Zovirax kremu, laikinai jaučiamas deginimas arba gėlimas.

Nestiprus odos džiūvimas ir pleiskanojimas.

Niežėjimas.

Reti

Eritema.

Kontaktinis dermatitas. Atlikus jautrumo testus, nustatyta, kad dažniausiai dirgina kremo pagalbinės medžiagos, o ne acikloviras.

Imuninės sistemos sutrikimai

Labai reti

Ūminė padidėjusio jautrumo reakcija, pasireiškianti angioedema.



Perdozavimas

Net ir visas nurytas 2 g Zovirax tūbelės turinys, kuriame yra 100 mg acikloviro, nepageidaujamų reiškinių nesukeltų.

FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – dermatologiniai priešvirusiniai vaistai, ATC kodas – D06BB03.

Acikloviras yra priešvirusinis vaistas, kuris in vitro labai aktyviai veikia 1-ojo ir 2-ojo tipo herpes simplex virusą (HSV). Vaistas mažai toksiškas žinduolių ląstelėms.

Acikloviras, patekęs į herpesviruso infekuotas ląsteles, yra fosforilinamas ir virsta aktyviu acikloviro trifosfatu. Pirmasis šio proceso etapas priklauso nuo HSV koduojamos timidinkinazės. Acikloviro trifosfatas veikia kaip herpesvirusui specifiškos DNR polimerazės inhibitorius ir substratas bei slopina tolesnę viruso DNR sintezę, nesutrikdydamas normalių ląstelės procesų.

Atlikus du didelės apimties dvigubai aklus, randomizuotus klinikinius tyrimus, kuriuose dalyvavo 1385 tiriamieji, sergantys recidyvuojančia lūpų pūsleline, nustatyta, kad vartojant Zovirax kremo, gerokai sutrumpėjo gijimo laikas (p < 0,02) ir laikas, per kurį sumažėja skausmas (p < 0,03), palyginti su placebo grupe. Vidutiniškai 60 % pacientų gydymą pradėjo ankstyvoje ligos stadijoje (atsiradus prodromui ar eritemai), o 40 % pacientų – vėlyvoje ligos stadijoje (atsiradus papulėms ar pūslėms).

Farmakokinetinės savybės

Farmakologiniai tyrimai parodė, kad tik labai nedidelis acikloviro kiekis patenka į kraujotaką, kai Zovirax tepama kartotinai.

Vaisingumas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos