Temos
Sandostatin LAR
Vaistinis preparatas: Sandostatin LAR
Puslapis: 3


Tiriant nustatyta, jog, sergant kepenų ciroze, gali sumažėti į poodį ir į veną švirkščiamo Sandostatin eliminacija, tačiau tai nestebėta sergant kepenų steatoze. Kadangi oktreotido terapinė platuma yra didelė, Sandostatin LAR dozės nereikia keisti pacientams, sergantiems kepenų ciroze.

Senyviems pacientams

Tyriant nustatyta, kad vyresniems kaip 65 metų žmonėms į poodį švirkščiamo Sandostatin dozės keisti nebūtina. Taigi jiems Sandostatin LAR dozės keisti taip pat nereikia.

Vaikams

Yra labai mažai patirties apie Sandostatin LAR skyrimą vaikams.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas oktreotidui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. 6.1 skyrių „Pagalbinių medžiagų sąrašas“).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Bendri

Kartais AH-išskiriantys posmegeninės liaukos navikai gali padidėti ir sukelti sunkių komplikacijų (pvz.: akipločio defektus), dėl to visus tokius pacientus reikia stebėti. Jeigu atsiranda požymių, rodančių, kad navikas didėja, patariama keisti gydymo būdą.

Augimo hormono (AK) kiekio sumažėjimas ir į insuliną panašaus augimo faktoriaus koncentracijos sunormalinimas akromegalija sergančioms moterims terapine nauda gali pasireikšti atsinaujinusiu vaisingumu. Jeigu reikia, gydymo oktreotidu metu vaisingo amžiaus pacientes moteris reikia įspėti naudoti pakankamą kontracepcijos metodą (taip pat žr. 4.6 skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

Skydliaukės funkcija turi būti stebima tų pacientų, kuriems paskirtas ilgalaikis gydymas oktreotidu.

Kardiovaskuliniai reiškiniai

Pranešta apie nedažnus bradikardijos atvejus. Gali prireikti koreguoti tokių vaistų, kaip beta blokatorių, kalcio kanalų blokatorių arba preparatų, reguliuojančių skysčių ir elektrolitų balansą, dozę.

Su tulžies pūsle susiję reiškiniai

Nustatyta, kad 15-30% pacientų, ilgai vartojančių į poodį švirkščiamą Sandostatin, susidaro tulžies akmenų. Jų dažnis bendrojoje populiacijoje (4060 metų) yra apie 520 %. Ilgai vartojantiems Sandostatin LAR pacientams, sergantiems akromegalija arba skrandžio, žarnyno, kasos navikais, lyginant su vartojančiaisiais poodinį Sandostatin, tulžies akmenų rizika nepadidėja. Tačiau, gydant Sandostatin LAR, patartina sonoskopiškai tirti tulžies pūslę kas 6 mėnesius. Susiformavę tulžies akmenys paprastai nesukelia simptomų. Simptomus sukeliančius akmenis reikia tirpdyti tulžies rūgštimis arba gydyti chirurgiškai.

(Žr. “Pacientų su padidėjusia tulžies akmenų susidarymo rizika stebėjimo ir gydymo rekomendacijos vartojant Sandostatin LAR”). [Šioje dalyje pateikiami TIK patarimai, jie yra NEPRIVALOMI (priklauso nuo į poodį švirkščiamo Sandostatin registracijos)].

Gliukozės metabolizmas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos