Temos
Suprastin
Vaistinis preparatas: Suprastin
Puslapis: 2


Suprastin reikia atsargiai skirti kartu su migdomaisiais, raminamaisiais, sedaciją sukeliančiais analgetikais, MAO inhibitoriais, tricikliais antidepresantais, atropinu ir muskarinerginiais vaistais, nes gali sustiprėti jų poveikis.

Jei gydymo Suprastin metu vartojama alkoholio, sustiprėja slopinamas poveikis centrinei nervų sistemai.



4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pakankamų duomenų apie Suprastin saugumą nėštumo ir žindymo laikotarpiu nėra. Pastebėta, kad kai moterys paskutines dvi nėštumo savaites vartojo chloropiraminą, jis naujagimiams sukėlė retinopatiją, kuri būdinga neišnešiotiems naujagimiams. Preparato negalima vartoti pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais, paskutinėmis nėštumo savaitėmis ir žindymo laikotarpiu.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Šis preparatas, ypač pirmuoju gydymo laikotarpiu, gali sukelti mieguistumą ir silpninti gebėjimą vairuoti motorines transporto priemones bei valdyti mašinas ir mechanizmus. Pacientus reikia įspėti apie laikiną negebėjimą atlikti išvardytus darbus.

Nepageidaujamas poveikis

Nervų sistemos sutrikimai

Sedacija, silpnumas, mieguistumas, ataksija, nervingumas, tremoras, traukuliai, galvos skausmas, regos sutrikimai.

Virškinimo trakto sutrikimai

Skrandžio veiklos sutrikimai, burnos sausumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas arba vidurių užkietėjimas.

Kiti sutrikimai

Dizurija, šlapimo susilaikymas, miopatija, hipotenzija, tachikardija, aritmijos, alergija, jautrumas šviesai, padidėjęs akispūdis, kardiomiopatija. Kraujo sistemos sutrikimai, agranuliocitozė, leukopenija, hemolizinė anemija pasireiškia labai retai.

4.9 Perdozavimas

Perdozavimo simptomai yra panašūs į apsinuodijimo atropinu simptomus. Vaikams atsiranda sujaudinimo simptomų: haliucinacijos, ataksija, koordinacijos sutrikimas, atetozė, traukuliai. Vyzdžiai gali tapti fiksuoti arba išsiplėtę ir nereaguojantys į šviesą, gali atsirasti veido raudonis, sinusinė tachikardija, šlapimo susilaikymas, burnos sausumas ir karščiavimas. Sunkiais atvejais galima koma ir širdies bei kraujagyslių sistemos kolapsas, kurie per 2–18 val. gali baigtis mirtimi. Tačiau suaugusiems žmonėms hiperemija ir karščiavimas pasireiškia nedažnai. Paprastai po sujaudinimo periodo prasideda traukuliai ir CNS slopinimas.

Gydymas. Dėl anticholinerginio poveikio skrandžio turinio pasišalinimas užtrunka ilgiau, todėl būtina per 12 val. po perdozavimo išplauti skrandį ir skirti aktyvintos anglies. Reikėtų papildomai skirti aktyvintos anglies ir sekti širdies bei kvėpavimo funkcijas. Specifinio priešnuodžio nėra, todėl reikia taikyti simptominį gydymą.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – sistemiškai veikiantys antihistaminiai preparatai, pakaitiniai etileno diaminai, ATC kodas – R06AC03.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos