Temos
Zevesin
Vaistinis preparatas: Zevesin
Puslapis: 2


( Sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas arba derinimas su stipraus poveikio CYP 3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Prieš pradedant gydyti Zevesin, reikia ištirti, ar nėra kitokių dažno šlapinimosi priežasčių (širdies nepakankamumo ar inkstų ligos). Jeigu yra šlapimo organų infekcinė liga, reikia pradėti tinkamą antibakterinį gydymą.

Atsargiai Zevesin reikia gydyti pacientus:

( kuriems yra kliniškai reikšminga šlapimo ištekėjimo iš šlapimo pūslės obstrukcija, kelianti šlapimo susilaikymo riziką;

( kuriems yra obstrukcinis virškinimo trakto sutrikimas;

( kuriems yra virškinimo trakto motorikos susilpnėjimo rizika;

( kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas ( 30 ml/min., žr. 4.2 ir 5.2 skyrius); didesne negu 5 mg paros doze tokių pacientų gydyti negalima;

( kuriems yra vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas (Child-Pugh rodmuo: 7 – 9, žr. 4.2 ir 5.2 skyrius); didesne negu 5 mg paros doze tokių pacientų gydyti negalima;

( kurie vartoja stipraus poveikio CYP 3A4 inhibitorių, pvz., ketokonazolo (žr. 4.2 ir 4.5 skyrius);

( kuriems yra diafragminė išvarža ar gastroezofaginis refliuksas ir (arba) kurie kartu vartoja vaistinių preparatų, galinčių sukelti arba pasunkinti ezofagitą (pvz., bisfosfonatų);

( kuriems yra autonominė neuropatija.

Saugumas ir veiksmingumas pacientams, kuriems yra neurogeninių tuštinamojo šlapimo pūslės raumens hiperaktyvumo priežasčių, netirtas.

Zevesin sudėtyje yra laktozės monohidrato. Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas ( laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Stipriausias Zevesin poveikis pasireiškia ne anksčiau kaip po 4 gydymo savaičių.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Farmakologinė sąveika

Zevesti vartojant kartu su kitais vaistiniais preparatais, kuriems būdingos anticholinerginės savybės, gali sustiprėti terapinis ir nepageidaujamas poveikis. Nutraukus gydymą Zevesin, kitokiais anticholinerginiais vaistiniais preparatais galima pradėti gydyti ne anksčiau, kaip maždaug po savaitės. Terapinį solifenacino poveikį gali silpninti kartu vartojami cholinomimetikai.

Solifenacinas gali silpninti vaistinių preparatų, skatinančių virškinimo trakto motoriką (pvz., metoklopramido ir cisaprido), poveikį.

Farmakokinetinė sąveika

Tyrimais in vitro įrodyta, kad iš žmogaus kepenų mikrosomų išskirtų CYP 1A1/2, 2C9, 2C19, 2D6 ar 3A4 fermentų terapinė solifenacino koncentracija neslopina, todėl mažai tikėtina, kad solifenacinas keistų vaistinių preparatų, kuriuos metabolizuoja šie CYP fermentai, klirensą.

Kitų vaistinių preparatų poveikis solifenacino farmakokinetikai

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos