Temos
Zevesin
Vaistinis preparatas: Zevesin
Puslapis: 3


Solifenaciną metabolizuoja CYP 3A4. Kartu su solifenacinu vartojama stipraus poveikio CYP 3A4 inhibitoriaus ketokonazolo 200 mg paros dozė lėmė solifenacino AUC padidėjimą du kartus, kartu vartojama 400 mg ketokonazolo paros dozė ( tris kartus. Vadinasi, Zevesin, skiriamo vartoti kartu su ketokonazolu ar terapine kitokio stipraus poveikio CYP3 A4 inhibitoriaus (pvz., ritonaviro, nelfinaviro, itrakonazolo) doze, didžiausią paros dozę reikia mažinti iki 5 mg (žr. 4.2 skyrių). Pacientus, kuriems yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas arba vidutinio sunkumo kepenų funkcijos sutrikimas, gydyti solifenacinu ir kartu stipraus poveikio CYP 3A4 inhibitoriumi draudžiama.

Fermentų indukcijos poveikis solifenacino ir jo metabolitų farmakokinetikai bei didesnio afiniteto CYP substratų poveikis solifenacino ekspozicijai, netirtas. Kadangi solifenaciną metabolizuoja CYP3A4, farmakokinetinė sąveika galima su kitais didesnio afiniteto CYP 3A4 substratais (pvz., verapamiliu, diltiazemu) bei CYP 3A4 induktoriais (pvz., rifampicinu, fenitoinu, karbamazepinu).

Solifenacino poveikis kitų vaistinių preparatų farmakokinetikai

Geriamieji kontraceptikai

Solifenacino vartojimas neparodė jo poveikio sudėtinių kontraceptinių tablečių (etinilestradiolio/ levonorgestrelio) farmakokinetikai.

Varfarinas

R-varfarino ir S- varfarino farmakokinetikos ar poveikio protrombino laikui solifenacinas nekeičia.

Digoksinas

Solifenacino vartojimas digoksino farmakokinetikai poveikio nedaro.

4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Klinikinių duomenų apie solifenacino vartojimą nėštumo metu nėra. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio kenksmingo poveikio vaisingumui, embriono ar vaisiaus vystymuisi bei atsivedimui neparodė (žr. 5.3 skyrių). Galimas pavojus žmogui nežinomas. Nėščioms moterims skiriama atsargiai.

Žindymas

Ar solifenacino išsiskiria su motinos pienu, nežinoma. Su pelių pienu solifenacino ir (arba) jo metabolitų išsiskyrė ir lėmė nuo dozės dydžio priklausomą susilpnėjusį jauniklių augimą (žr. 5.3 skyrių). Žindymo laikotarpiu Zevesin vartoti reikia vengti.

Vaisingumas

Duomenų apie poveikį vaisingumui nėra.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Kadangi solifenacinas, kaip ir kitokie anticholinerginiai preparatai, gali sąlygoti matymą lyg per miglą, nedažnais atvejais ( mieguistumą ir nuovargį (žr. 4.8 skyrių), todėl gali nepalankiai veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dėl farmakologinio solifenacino poveikio Zevesin gali sukelti nepageidaujamą anticholinerginį poveikį, paprastai lengvą arba vidutinio sunkumo. Nepageidaujamo anticholinerginio poveikio dažnis priklauso nuo dozės dydžio.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos