Temos
Hipokin
Vaistinis preparatas: Hipokin
Puslapis: 3


Dėl sumažėjusio traukulių slenksčio pacientą reikia atidžiai stebėti.

Senyvi demencija sergantys ligoniai

Gydant senyvus ligonius, sergančius su demencija susijusia psichoze, antipsichoziniais vaistais yra didesnė mirties rizika. 17 placebu kontroliuojamų, 10 savaičių modalinės trukmės klinikinių tyrimų, kuriuose daugiausia stebėti atipiniais antipsichoziniais vaistais gydomi pacientai, duomenų analizė parodė, kad vaistais gydomiems pacientams mirties rizika yra 1,6-1,7 karto didesnė, negu pacientams, kurie vartoja placebą. Per tipišką 10 savaičių trukmės klinikinį stebėjimą mirties dažnis vaistu gydomiems pacientams buvo maždaug 4,5(, palyginti su maždaug 2,6( mirties dažniu placebą vartojusių pacientų grupėje. Nors atipinių antipsichozinių vaistų klinikinių tyrimų metu ištikusių mirčių priežastys buvo labai įvairios, daugumos mirčių priežastis buvo širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas (pvz., širdies nepakankamumas, staigi mirtis), arba infekcija (pvz., plaučių uždegimas). Stebimieji tyrimai leidžia daryti prielaidą, kad gydymas įprastiniais antipsichoziniais vaistais, panašiai kaip atipiniais antipsichoziniais vaistais, gali didinti mirtingumą. Neaišku, kokiu laipsniu galima pritaikyti stebimųjų tyrimų išvadą apie mirtingumo padidėjimą dėl antipsichozinių vaistų vartojimo, o ne dėl buvusios klinikinės paciento būklės.

Venų tromboembolija

Gauta pranešimų apie venų tromboembolijos (VTE) atvejus vartojant antipsichozinius vaistus. Kadangi pacientams, gydomiems antipsichoziniais vaistais dažnai būna VTE rizikos veiksnių, prieš gydymą ir gydymo tiapridu metu, būtina nustatyti visus galimus VTE rizikos veiksnius ir taikyti profilaktines priemones.

Tiaprido saugumas ir veiksmingumas vaikams nėra ištirtas pakankamai, todėl jį vaikams reikia skirti atsargiai (žr. 4.2 skyrių). Kadangi vaistas veikia pažintinę funkciją, kasmet rekomenduojama tirti vaiko gebėjimą mokytis. Atsižvelgiant į klinikinę būklę reikia reguliariai koreguoti vaisto dozę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Draudžiami deriniai

Negalima vartoti tiapridą kartu su levodopa, nes šios medžiagos abipusiai veikia priešingai.

Pacientus, kuriems vartojant antipsichozinius vaistus išryškėja parkinsonizmo požymiai,

gydyti levodopa negalima.

Jei sergant Parkinsono liga vartojami vaistai nuo psichozės, reikia parinkti medikamentą, kuris mažiausiai sukelia ekstrapiramidinių simptomų (pvz., chlorpromazinas, levomepromazinas).

Tiaprido negalima vartoti kartus su sultopridu, nes didėja skilvelių ritmo sutrikimų pavojus, ypač torsades de pointes.

Nerekomenduojami deriniai

Tiaprido negalima vartoti kartu su preparatais,kurie gali sukelti QT intervalo pailgėjimą ir sunkias aritmijas (torsades de pointes). Nerekomenduojama vartoti kartu su šiais preparatais:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos