Temos
Venter
Vaistinis preparatas: Venter
Puslapis: 2


Sukralfatas gali mažinti kai kurių vaistų (pvz., tetraciklinų, cimetidino, ranitidino, fluorochinolonų, digoksino, pailginto atpalaidavimo teofilino, varfarino, ketokonazolio, l-tiroksino, chinidino, fenitoino) rezorbciją. Kartu vartojamus šiuos vaistinius preparatus reikia gerti bent 2 val. prieš sukralfatą.

Sukralfatas gali prisijungti prie maisto baltymų ir kai kurių vaistų bei dėl to sukelti bezoarų susidarymą, kai skrandžio išsituštinimas lėtesnis arba maitinama per nosies ir skrandžio vamzdelį. Per tokį vamzdelį maitinamiems pacientams sukralfato duodama atskirai nuo maisto ir kitų vaistinių preparatų.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kenksmingo sukralfato poveikio vaisiui nenustatyta. Nėščiosioms šį vaistinį preparatą galima vartoti tada, kai laukiamas gydomasis poveikis moteriai yra didesnis už galimą pavojų vaisiui.

Duomenų apie sukralfato išskyrimą į motinos pieną nėra, todėl žindyvėms jo skiriama atsargiai.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Venter gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dažniausias sukralfato nepageidaujamas poveikis yra vidurių užkietėjimas, o kitoks pasireiškia labai retai. Mažiau kaip 0,5 % pacientų pasireiškia virškinimo sutrikimų (viduriavimas, pykinimas, vėmimas, flatulencija, sausa burna), niežulys, išbėrimas, dilgėlinė, nugaros skausmas, nemiga, mieguistumas ir galvos svaigimas.

Jei pacientas serga inkstų nepakankamumu, gali padidėti aliuminio koncentracija audiniuose ir pasireikšti jo toksinis poveikis (encefalopatija).

4.9 Perdozavimas

Viena (net didelė) sukralfato dozė sukelti apsinuodijimo neturėtų. Dauguma pacientų, išgėrusių per didelę dozę, jokių sutrikimų nejautė. Retai pasireiškė pykinimas, vėmimas, skaudėjo skrandį.

Perdozavus rekomenduojama imtis priemonių nerezorbuotam vaistui šalinti iš virškinimo trakto ir gydyti simptomiškai.

Ilgai vartojant sukralfatą didelėmis dozėmis, organizme (ypač inkstų nepakankamumu sergančių pacientų) gali susikaupti aliuminio perteklius. Aliuminis gali sukelti įvairų toksinį poveikį, iš kurio sunkiausias yra encefalopatija (dizartrija, apraksija, mioklonija, demencija, traukuliai, sunkiais atvejais koma ir mirtis) bei osteomaliacija (skausmas, patologiniai lūžiai, kaulų deformacija).

Gydymo priemonės

Nutraukti Venter vartojimą, daryti dializato mikrofiltraciją, skirti deferoksamino. Deferoksaminas yra chelatus sudarantis preparatas, kuris mobilizuoja aliuminį iš audinių ir didina jo koncentraciją serume. Aliuminį galima šalinti hemodializės, hemofiltracijos ar peritoninės dializės būdu.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė - kiti vaistai nuo pepsinės opos ir gastroezofaginio refliukso ligos ,

ATC kodas - A02B X02.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos