Temos
Gabitril
Vaistinis preparatas: Gabitril
Puslapis: 2


4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kadangi duomenų apie generalizuotos epilepsijos, ypač jos idiopatinės formos su absansais, ir Lennox’o Gastaut’o sindromo bei panašių ligos formų gydymą nėra, šių ligų gabitriliu gydyti paprastai nerekomenduojama.

Atsižvelgiant į tai, kad tiagabinas veikia per gama aminosviesto rūgštį (GABA), ir remiantis tyrimų su gyvūnais duomenimis, gabitriliu gydomiems pacientams, sergantiems generalizuota epilepsija, absansų pasunkėjimo galimybės atmesti negalima.

Staiga nutraukus medikamento, kaip ir kitų vaistų nuo epilepsijos, vartojimą, gali vėl prasidėti traukulių priepuoliai, todėl dozę patariama mažinti laipsniškai per 2 – 3 savaites.

Gabitril, kaip ir kai kuriais kitais preparatais nuo epilepsijos, gydomiems pacientams, kuriems buvo sunkių psichikos sutrikimų, įskaitant nerimą bei depresiją, padidėja minėtų sutrikimų atsiradimo pavojus. Tokiu atveju gydymo pradžioje reikėtų vartoti mažesnę dozę ir atidžiai stebėti paciento būklę.

Vartojant tiagabino, kaip ir kitokių vaistų nuo epilepsijos, kai kuriems ligoniams gali padažnėti ar prasidėti kitokios rūšies traukuliai. Toks poveikis gali pasireikšti dėl perdozavimo, kitų kartu vartojamų vaistų nuo epilepsijos koncentracijos plazmoje sumažėjimo, ligos progresavimo arba dėl paradoksinio poveikio.

Gabitril gydomiems pacientams atsirado sunkus bėrimas, įskaitant pūslelinį bėrimą.

Pavieniais atvejais gali atsirasti taškinių kraujosruvų. Jei jų pastebima, būtina ištirti kraujo sudėtį, nustatant trombocitų kiekį.

Retai tiagabinas sukelia regėjimo sutrikimus. Jei atsiranda regėjimo sutrikimo simptomų, pacientą reikia siųsti pas oftalmologą, kuris papildomai ištirs regėjimo bei akipločio pokyčius.

Minčių apie savižudybę ir bandymų nusižudyti buvo užregistruota ligoniams, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais esant įvairioms indikacijoms. Atsitiktinių imčių placebu kontroliuojamų klinikinių tyrimų metaanalizės duomenys taip pat parodė šiek tiek padidėjusią minčių apie savižudybę ir bandymo nusižudyti riziką. Šios rizikos mechanizmas nėra aiškus, ir turimi duomenys neatmeta padidėjusios rizikos galimybės tiagabinui.

Taigi pacientai turi būti stebimi dėl minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių ir atitinkamas gydymas turi būti apsvarstytas. Ligonius (ir jų globėjus) reikia įspėti, kad kreiptųsi į gydytoją dėl patarimo, jei pasireiškia minčių apie savižudybę bei bandymo nusižudyti požymių.

Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kai kurie vaistai nuo epilepsijos, pvz., fenitoinas, karbamazepinas, fenobarbitalis, primidonas, indukuoja kepenų fermentus (CYP 450), todėl skatina tiagabino metabolizmą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos