Temos
MAGNE B6
Vaistinis preparatas: MAGNE B6
Puslapis: 2


Širdies ir kraujagyslių liga sergantys pacientai, prieš pradėdami vartoti preparato, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vartoti kartu draudžiama

Vaistinio preparato draudžiama vartoti kartu su levodopa, nes nevartojant periferinės dopadekarboksilazės inhibitoriaus, jos aktyvumas mažėja. Be dopadekarboksilazės inhibitoriaus preparatų, kuriuose yra piridoksino, kartu su levodopa vartoti draudžiama.

Vartoti kartu nepatariama

Vaistinio preparato nerekomenduojama skirti vartojant fosfatų ar kalcio papildų, kadangi gali sumažėti magnio pasisavinimas iš virškinimo trakto.

Vaistinio preparato rekomenduojama neskirti asmenims, vartojantiems chinidiną, kadangi didėja chinidino koncentracija plazmoje bei perdozavimo pavojus (šarmėjant šlapimui blogėja chinidino išskyrimas per inkstus).



Vartojant kartu, reikalingos atsargumo priemonės

Jei kartu vartojama tetraciklino, MAGNE B6 galima vartoti tik praėjus 3 valandoms po jo išgėrimo.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpis

Remiantis gana didelio skaičiaus nėščių moterų, vartojusių magnio, stebėjimo duomenimis, nustatyta, kad apsigimimus sukeliančio ar kitokio toksinio poveikio vaisiui vaistinis preparatas nedaro.

Taigi, jeigu neabejotinai būtina, nėštumo metu magnio skirti galima.

Žindymo laikotarpis

Manoma, kad atskirai kiekviena sudedamoji dalis, t. y. magnis ar vitaminas B6, ir žindymas yra suderinami. Kadangi informacijos apie žindymo metu rekomenduojamą didžiausią vitamino B6 dozę yra nedaug, žindyvėms rekomenduojama skirti per parą ne daugiau kaip 20 mg vitamino B6.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenys neaktualūs.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Pastebėtos odos reakcijos, retai – viduriavimas, pilvo skausmas, labai retai – alerginės reakcijos atvejai.

4.9 Perdozavimas

Jeigu inkstų funkcija normali, paprastai geriamųjų magnio preparatų perdozavimas nesukelia toksinės reakcijos. Intoksikacija magniu gali atsirasti sutrikus inkstų funkcijai. Toksinis poveikis priklauso nuo magnio koncentracijos serume: gali sumažėti kraujo spaudimas, atsirasti pykinimas, vėmimas, refleksų susilpnėjimas, EKG pokyčių, kvėpavimo funkcijos bei CNS slopinimas, koma, širdies veiklos nutrūkimas, kvėpavimo sustojimas, anurija.

Gydoma rehidracija, forsuota diureze. Esant inkstų funkcijos nepakankamumui, būtina hemodializė ar peritoninė dializė.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė — kiti specialiosios medicininės paskirties produktai.

Mineralų papildai, ATC kodas: A12C C30.

(A: virškinimo sistema ir metabolizmas).

Fiziologiniai aspektai

Magnis yra ląstelių vidaus katijonas. Jis mažina neuronų jaudrumą, slopina neuromuskulinį laidumą, dalyvauja daugelyje fermentinių reakcijų.

Piridoksinas kaip kofermentinis faktorius dalyvauja daugelyje metabolinių procesų ir taip pat padidina magnio absorbciją ir ląstelinį pasisavinimą žarnyne.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos