Temos
Quetiapine Teva
Vaistinis preparatas: Quetiapine Teva
Puslapis: 2


Senyviems pacientams Quetiapine Teva reikia vartoti atsargiai, ypač gydymo pradžioje. Atsižvelgiant į konkrečiam pacientui sukeliamą klinikinę reakciją ir vaistinio preparato toleravimą, senyviems pacientams gali reikėti lėčiau koreguoti dozę ir parinkti mažesnę gydomąją paros dozę, negu jaunesniems ligoniams. Senyvų pacientų organizme vidutinis kvetiapino plazmos klirensas būna 30 – 50 % mažesnis, negu jaunesnių ligonių.

Vaikai ir paaugliai

Kvetiapino saugumas ir veiksmingumas vaikams ir paaugliams nenustatytas.

Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi

Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi, dozės koreguoti nebūtina.

Pacientai, kurių kepenų veikla sutrikusi

Kvetiapinas ekstensyviai metabolizuojamas kepenyse, todėl pacientams, kurių kepenų veikla sutrikusi, šio vaistinio preparato būtina vartoti atsargiai, ypač gydymo pradžioje.

Pacientus, kurių kepenų veikla sutrikusi, reikia pradėti gydyti 25 mg paros doze. Toliau, atsižvelgiant į konkrečiam pacientui sukeliamą klinikinę reakciją ir vaistinio preparato toleravimą, dozę kasdien galima didinti po 25 – 50 mg iki veiksmingos paros dozės.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs organizmo jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai.

Kvetiapino vartojimas kartu su citochromo P450 3A4 inhibitoriais, tokiais kaip ŽIV proteazės inhibitoriai, azolo grupės preparatai nuo grybelių, eritromicinas, klaritomicinas ir nefazodonas (žr. 4.5 skyrių).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Širdies ir kraujagyslių ligos

Kvetiapino būtina atsargiai vartoti pacientams, kurie serga širdies ir kraujagyslių ar smegenų kraujagyslių ligomis arba kuriems yra kitos būklės, susijusios su didesniu polinkiu į hipotenziją. Kvetiapinas gali sukelti ortostatinę hipotenziją, ypač pradiniu dozės koregavimo laikotarpiu. Jeigu tai atsitinka, būtina apsvarstyti, ar nereikia sumažinti dozės arba koreguoti dar laipsniškiau.

Vartojusiems antipsichotinius vaistus buvo pastebėti venų tromboembolijos (VTE) atvejai. Kadangi antipsichotikais gydomi pacientai dažnai turi įgytų VTE rizikos veiksnių, todėl reikia nustatyti visus galimus rizikos veiksnius prieš pradedant gydymą ir gydymo Quetiapine Teva metu bei imtis profilaktikos priemonių.

Traukuliai

Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu priepuolių dažnis kvetiapino ir placebo vartojusiems ligoniams nesiskyrė. Pacientus, kuriems yra buvę traukulių, gydyti kvetiapinu, kaip ir kitais antipsichoziniais preparatais, rekomenduojama atsargiai (žr. 4.8 skyrių).

Ekstrapiramidiniai simptomai

Kontroliuojamų klinikinių tyrimų metu vartojant rekomenduojamas gydomąsias dozes, ekstrapiramidinių simptomų dažnumas kvetiapino ir placebo vartojusiems pacientams nesiskyrė.

Vėlyvoji diskinezija

Jeigu atsiranda vėlyvosios diskinezijos požymių ar simptomų, reikia apsvarstyti, ar nesumažinti dozės ir ar nenutraukti kvetiapino vartojimo (žr. 4.8 skyrių).

Piktybinis neurolepsinis sindromas

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos