Temos
FINOPTIN
Vaistinis preparatas: FINOPTIN
Puslapis: 2


Dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į kepenų nepakankamumo sutrikimo etiologiją. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų nepakankamumas, pvz., kepenų cirozė, geriamą verapamilio dozę reikia sumažinti iki penktadalio įprastinės dozės ir atidžiai sekti, kokį poveikį medikamentas sukelia.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas verapamilio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei FINOPTIN tablečių medžiagai.

Sunki kairiojo širdies skilvelio disfunkcija (pvz., kairiojo skilvelio išstūmimo frakcija mažesnė kaip 20-30%).

Sunki hipotenzija (sistolinis kraujo spaudimas <90 mmHg).

Stazinis (dekompensuotas) širdies nepakankamumas. Kardiogeninis šokas.

Komplikuotas ūminis miokardo infarktas.

II ar III laipsnio atrioventrikulinė blokada (išskyrus pacientus, kurių širdies ritmą palaiko širdies stimuliatorius).

Sinusinio mazgo silpnumo sindromas (išskyrus pacientus, kurių širdies ritmą palaiko širdies stimuliatorius).

Sunki bradikardija.

Prieširdžių virpėjimas ar plazdėjimas ir kartu papildoma laidumo jungtis, pvz., VPV (Wolff-Parkinson-White) ar LGL (Lown-Ganong-Levine) sindromas.

Intoksikacija rusmenės glikozidais.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Verapamilis gali sukelti besimptomę I laipsnio atrioventrikulinę blokadą ir trumpalaikę bradikardiją, retkarčiais susijusią su gelbstinčiu atrioventrikuliniu ritmu, ypač vartojimo pradžioje.

Pacientams, kuriems yra kardiomiopatija, yra padidėjusi nepageidaujamo poveikio širdžiai rizika.

Nepageidaujamas poveikis širdžiai yra dažnesnis ir pacientams, gydomiems beta adrenoblokatoriais (žr. 4.5 skyrių „Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika“).

Verapamiliu atsargiai reikia gydyti pacientus, sergančius lengvu arba vidutinio sunkumo širdies nepakankamumu. Prieš pradedant gydyti šiuo preparatu, reikia suvaldyti širdies nepakankamumo simptomus ir požymius.

Nerekomenduojama verapamiliu gydyti aortos stenozę turinčių pacientų, kuriems vazodilatatoriai nesumažina širdies pokrūvio.

Atsiradus staziniam širdies nepakankamumui ar sutrikus laidumui, verapamilio dozę reikia sumažinti arba visai nutraukti jo vartojimą ir pradėti tinkamai šias komplikacijas gydyti.

Ypač atsargiai verapamiliu reikia gydyti naujagimius ir kūdikius, nes jie yra jautresni verapamilio sukeliamai aritmijai, sunkiai gydomam širdies nepakankamumui ir elektromechaninei disociacijai.

Senyvų žmonių organizme verapamilio klirensas būna mažesnis, o pusinės eliminacijos laikas ilgesnis.

Verapamilio dozę reikia mažinti pacientams, sergantiems kepenų liga. Gydymo šiuo medikamentu metu reikia reguliariai tirti kepenų funkciją.

Paprastai pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozės koreguoti nereikia, tačiau juos reikia atidžiai stebėti. Hemodializė ar pilvaplėvės dializė verapamilio poveikiui įtakos nedaro.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos