Temos
Xaloptic
Vaistinis preparatas: Xaloptic
Puslapis: 2


Rainelės spalvos pakitimų nestebėta tiems pacientams, kurių akys yra homogeninės mėlynos spalvos. Asmenims, kurių akys yra homogeninės žalios, pilkos ar rudos spalvos, rainelės spalva pakito labai retai.

Rainelės spalvos kitimą lemia padidėjęs melanino kiekis rainelės stromos melanocituose. Šis pokytis nesusijęs su padidėjusiu melanocitų kiekiu. Paprastai aplink vyzdį esanti ruda pigmentacija koncentriškai plinta į akies periferiją, tačiau taip pat gali paruduoti ir visa rainelė ar atskiros jos dalys. Nutraukus vaisto vartojimą, rudojo pigmento kiekis rainelėje daugiau nedidėja. Iki šiol atliktų klinikinių tyrimų duomenimis rainelės spalvos pakitimas nėra susijęs su jokiais kitais akių simptomais ar patologiniais pokyčiais.

Gydymas latanoprostu neturi poveikio rainelės apgamams ir strazdanoms. Klinikinių tyrimų metu nenustatyta, kad pigmentas kauptųsi rainelės trabekulių tinkle arba kurioje nors kitoje priekinės akies kameros vietoje. Remiantis 5 metų klinikine patirtimi galima teigti, kad padidėjusi rainelės pigmentacija neturi jokių neigiamų klinikinių pasekmių, o gydymą latanoprostu galima tęsti ir prasidėjus rainelės pigmentacijai. Tačiau pacientą reikia reguliariai stebėti ir, atsižvelgiant į klinikinę situaciją, vaisto vartojimą galima nutraukti.

Latanoprosto vartojimo pacientams, sergantiems lėtine uždarojo kampo glaukoma, atvirojo kampo glaukoma esant pseudofakijai ar pigmentine glaukoma, patirties yra nedaug. Latanoprosto vartojimo pacientams, sergantiems uždegimine ar neovaskuline glaukoma, uždegimine akių liga arba įgimta glaukoma, patirties nėra. Latanoprostas nekeičia vyzdžio skersmens arba jį keičia mažai, tačiau šio vaisto vartojimo ūminių uždarojo kampo glaukomos priepuolių metu patirties nėra. Todėl, kol nebus sukaupta daugiau klinikinės patirties, latanoprosto minėtais atvejais reikėtų vartoti atsargiai.

Klinikinių tyrimų duomenų apie latanoprosto vartojimą prieš kataraktos operaciją ir po jos yra nedaug. Šiems pacientams latanoprosto reikia skirti atsargiai.

Latanoprosto rekomenduojama atsargiai skirti lęšiuko neturintiems pacientams (afakijos atveju), taip pat kai yra pseudofakija (plyšus užpakalinei lęšiuko kapsulei ar lęšiukui esant priekinėje akies kameroje) bei pacientams, kuriems yra geltonosios dėmės cistoidinės edemos pasireiškimo rizikos veiksnių (taip pat žr. 4.8 skyrių).

Pacientams, turintiems rizikos veiksnių sirgti iritu ar uveitu, latanoprosto reikia vartoti atsargiai.

Vaisto vartojimo sergantiesiems sunkia ar nestabilia astma. Todėl, kol nebus sukaupta daugiau patirties, latanoprosto šiems pacientams reikia skirti atsargiai (taip pat žr. 4.8 skyrių).

Pastebėta aplink akis esančios odos srities spalvos pokyčių atvejų. Daugeliu atvejų šių pokyčių pasireiškė japonams. Iki šiol sukaupti vaisto vartojimo duomenys rodo, kad šie odos spalvos pokyčiai nėra nuolatiniai ir kai kuriais atvejais išnyko tęsiant latanoprosto vartojimą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos