Temos
Psichopatija

Puslapis: 2

2. Psichasteninė psichopatija. Šios grupės psichopatams būdinga ypatingas neryžtingumas, nerimas. Jie daug galvoja, svarsto, planuoja ir mažai veikia; įstringa savo svarstymuose. Juos vargina nepasitikėjimas savimi, savo jėgomis, baimė, nesėkmės, ir dėl to jie sunkiai padaro bet kokį sprendimą. Jie labai jautrūs ne tiek realiems įspūdžiams, kiek tiems įvykiams, kurie, pagal jų svarstymus, gali būti. Labai savikritiški savo poelgių atžvilgiu. Psichastenikams trūksta iniciatyvos ir atkaklumo. Gyvenime ir darbe jie nepaprastai tvarkingi ir pedantiški, labai įtaigūs.

3. Hipertiminė psichopatija pasireiškia nuolat pakilia nuotaika. Ja sergantys žmonės būna lengvabūdžiai, nerūpestingi, paviršutiniški, mėgsta išorinį blizgesį. Darbe jie nepastovūs, jiems trūksta kantrybės ir atsakingumo jausmo. Nemėgsta prieštaravimų ir pervertina savo nuomonę. Neretai linkę meluoti.

4. Hipotiminė psichopatija pasižymi priešingais reiškiniais. Nuotaika visą laiką bloga. Gyvenime tokie ligoniai yra pesimistai, visur mato beprasmiškumą. Labai jautrūs. Savimi ir visais žmonėmis jie nepatenkinti. Neretai jie turi daug nusiskundimų savo sveikata, jaučia skausmus, juos vargina tirpimas ir kiti negalavimai.

5. Jaudrioji psichopatija pasireiškia padidintu efektyvumu ir jaudrumu. Smulkmenos sukelia audringas reakcijas. Ligoniai staiga supyksta, šaukia, barasi, įžeidinėja, tranko durimis, mėto daiktus, daužo indus, linkę net į agresyvumą.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos