Temos
UNASYN
Vaistinis preparatas: UNASYN
Puslapis: 2


Praėjus karščiavimui ir kitiems infekcinės ligos požymiams, suaugusieji ir vaikai paprastai gydomi dar 48 val. Dažniausiai sultamicilinas vartojamas 514 dienų, tačiau prireikus galima gydyti ir ilgiau.

Siekiant išvengti ūminio reumato ir glomerulonefrito, visas hemolizinių streptokokų sukeltas infekcines ligas rekomenduojama gydyti bent 10 dienų.

4.3. Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas sultamicilinui arba penicilinų grupės antibiotikams ir (arba) bet kuriai preparato pagalbinei medžiagai.

4.4. Specialieji perspėjimai ir atsargumo priemonės

Aprašyta sunkių ir kartais net pasibaigusių mirtimi padidėjusio jautrumo (anafilaksinių) reakcijų gydant penicilinais (įskaitant sultamiciliną). Tokių reakcijų pavojus yra didesnis anksčiau buvus padidėjusio jautrumo reakcijų penicilinams ir (arba) daugeliui alergenų. Aprašyta atvejų, kai asmenims, kuriems padidėjusio jautrumo reakciją buvo sukėlę penicilinai, vėliau sunkią reakciją sukėlė ir cefalosporinai. Prieš pradedant gydyti penicilinais, reikėtų nuodugniai išsiaiškinti, ar nebuvo padidėjusio organizmo jautrumo reakcijų penicilinams, cefalosporinams arba kitiems alergenams. Pasireiškus alerginei reakcijai, reikėtų nutraukti vaisto vartojimą ir atitinkamai gydyti.

Ištikus sunkiai anafilaksinei reakcijai, reikia skubiai gydyti epinefrinu (adrenalinu). Jei būtina, duodama kvėpuoti deguonies, skiriama kortikosteroidų į veną, užtikrinamas kvėpavimo takų praeinamumas (prireikus intubuojama).

Gydant sultamicilinu (kaip ir kitais antibiotikais), reikėtų nuolat stebėti, ar nėra nejautrių mikroorganizmų (įskaitant grybelius) įsivyravimo požymių. Pasireiškus superinfekcijai, reikėtų nutraukti vaisto vartojimą ir (arba) atitinkamai gydyti.

Vartojant beveik visų antibakterinių preparatų, įskaitant sultamiciliną, buvo su Clostridium difficile susijusio viduriavimo (CDSV) atvejų (sutrikimo sunkumas svyravo nuo lengvo viduriavimo iki mirtimi pasibaigusio kolito). Gydymas antibakteriniais preparatais sutrikdo normalią gaubtinės žarnos florą, todėl labai padaugėja C. difficile.

C. difficile išskiria toksinus A ir B, kurie yra susiję su CDSV atsiradimu. Hipertoksinus gaminanti C. difficile padermė didina pacientų sergamumą ir mirtingumą; kadangi ši infekcija nereaguoja į antimikrobinius preparatus, gali tekti pašalinti gaubtinę žarną. Visiems ligoniams, kuriems po antibiotikų pavartojimo prasidėjo viduriavimas, reikia įtarti CDVS. Būtina atidžiai susipažinti su paciento ligos istorija, nes buvo atvejų, kai CDVS prasidėjo po antibakterinio preparato pavartojimo praėjus daugiau kaip dviems mėnesiams.

Infekcinę mononukleozę sukelia virusai, todėl jai gydyti ampicilino neskiriama. Didelei daliai šia liga sergančių ir ampiciliną vartojančių pacientų išberia odą.

Ilgai gydant šiuo vaistu, patartina periodiškai tirti, ar nesutriko organų sistemų (inkstų, kepenų, hemopoezės) funkcija.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos