Temos
Climara
Vaistinis preparatas: Climara
Puslapis: 2


Jeigu pleistras nukrinta nepraėjus 7 dienoms, jį galima vėl prisiklijuoti. Jei tai neįmanoma, likusioms 7 dienų laikotarpio dienoms reikia prisiklijuoti naują pleistrą.

Jeigu pacientė užmiršo pakeisti pleistrą, tai ji turi padaryti vos tik prisiminus. Kitą pleistrą reikia klijuoti po įprastinių 7 dienų.

Jeigu pleistras nepakeičiamas keletą dienų, galimas nereguliarus kraujavimas arba tepių išskyrų atsiradimas.

Klijavimo būdas

Nuplėšus apsauginę plėvelę, Climara pleistras lipniąja puse klijuojamas ant švarios sausos liemens arba sėdmenų odos. Climara pleistro negalima klijuoti ant krūtų. Klijavimo vietą reikia keisti, toje pačioje vietoje galima klijuoti ne anksčiau kaip po savaitės. Oda klijavimo vietoje turi būti neriebaluota, nepažeista ir nesudirginta. Reikia vengti klijuoti juosmens srityje, nes glaudūs drabužiai gali nuplėšti pleistrą. Atplėšus pakuotę ir nuėmus apsauginį lapelį, pleistrą reikia iškart klijuoti. Pleistras stipriai prispaudžiamas delnu maždaug dešimčiai sekundžių. Reikia žiūrėti, kad pleistras gerai priglustų, ypač jo kraštai.

Pleistrus reikia keisti kas savaitę.

Jei pleistras gerai priklijuotas, galima normaliai maudytis vonioje arba po dušu, tačiau labai karštame vandenyje arba saunoje pleistras gali atšokti.

Vaikai

Vaikams vartoti nerekomenduojama.

4.3 Kontraindikacijos

Esamas, buvęs ar įtariamas krūties vėžys.

Esamas arba įtariamas nuo estrogenų priklausomas piktybinis navikas, pavyzdžiui, gimdos gleivinės vėžys.

Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.

Negydyta gimdos gleivinės hiperplazija.

Buvusi arba esama idiopatinė venų tromboembolija (giliųjų venų trombozė, plaučių embolija).

Aktyvi arba neseniai buvusi arterijų tromboembolinė liga (pvz., krūtinės angina, miokardo infarktas).

Ūminė arba persirgta kepenų liga, kol kepenų funkcijos rodikliai dar nėra normalūs.

Porfirija.

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pomenopauziniams simptomams gydyti PHT reikia pradėti tik tada, kai jie neigiamai veikia gyvenimo kokybę. Kiekvienu atveju bent kartą per metus reikėtų atidžiai įvertinti PHT riziką ir naudą ir šį gydymą tęsti tik tol, kol naudos daugiau nei rizikos.

Pacientės medicininis ištyrimas ir tolimesnė priežiūra

( Prieš pradedant ar atnaujinant PHT turi būti surinkta išsami asmens ir šeimos anamnezė. Fizinį tyrimą (įskaitant dubens ir krūtų) reikia atlikti atsižvelgiant į anamnezės duomenis, kontraindikacijas ir įspėjimus. Gydant rekomenduojami periodiniai patikrinimai, kurių dažnis ir būdas yra parenkami kiekvienai moteriai individualiai. Moterims reikia paaiškinti, apie kokius krūtų pokyčius jos turėtų pranešti gydytojui ar slaugytojui. Tyrimai, įskaitant mamografiją, turi būti atliekami pagal esamą patikros praktiką, atsižvelgiant į klinikinius pacientės poreikius.

Būklės, kurioms esant reikalinga ypatinga priežiūra

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos