Temos
Isosorbide mononitrate Vitabalans
Vaistinis preparatas: Isosorbide mononitrate Vitabalans
Puslapis: 2


Pastebėta, kad ligoniams, nuolat vartojantiems dideles nitratų dozes (150 mg per parą), atsiranda tolerancija arba kryžminė tolerancija. Tokio poveikio galima išvengti, jei didžiausia vartojama paros dozė yra mažesnė kaip 60 mg arba medikamento vartojama su pertraukomis.

Asmenims, kurių organizme yra sumažėjęs methemoglobino reduktazės aktyvumas arba yra pakitusi hemoglobino struktūra, gali pasireikšti methemoglobinemija.

Ūmiam krūtinės anginos priepuoliui gydyti Isosorbide mononitrate Vitabalans netinka.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Jei kartu su preparatu vartojama kitų kraujagysles plečiančių vaistų, medikamentų nuo padidėjusio kraujo spaudimo, beta adrenoreceptorių blokatorių, kalcio antagonistų, diuretikų, neuroleptikų, triciklių antidepresantų ar alkoholio, Isosorbide mononitrate Vitabalans sukeliamas kraujospūdį mažinantis poveikis gali stiprėti.

Toks poveikis ypač pasireiškia, jei kartu su Isosorbide mononitrate Vitabalans vartojama fosfodiesterzės-5-inhibitorių (pvz., sildenafilio, vardenafilio arba tadalafilio) (žr. 4.3 skyrių), dėl to, kad jų vartojimas gali sukelti mirtiną hipotenziją. Laiko tarpas tarp šių vaistų ir izosorbido mononitrato vartojimo turi būti mažiausiai 24 valandos.

Isosorbide mononitrate Vitabalans didina biologinį dihidroergotamino prieinamumą, todėl gali stiprėti pastarojo medikamento kraujo spaudimą didinantis poveikis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Su gyvūnais atlikti tyrimai neparodė žalingo poveikio embrionui. Nėščių ir kūdikį krūtimi maitinančių moterų gydymo izosorbido mononitratu patirties nėra, todėl nėštumo ir žindymo laikotarpiu izosorbido mononitratu galima gydyti tik atidžiai nustačius rizikos ir naudos santykį.

Ar izosorbido mononitrato patenka į motinos pieną, nėra žinoma.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Izosorbido mononitratas gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai arba vidutiniškai.

Net vartojamas taip, kaip nurodyta, Isosorbide mononitrate Vitabalans paciento reakciją gali pakeisti tiek, kad dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus arba dirbti aplinkoje be saugios atramos.

Toks poveikis gali pasireikšti ypač gydymo pradžioje, padidinus dozę, pakeitus preparatą kitu arba kartu su medikamentu išgėrus alkoholio.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Didžioji izosorbido mononitrato nepageidaujamo poveikio dalis priklauso nuo jo farmakodinamikos, o poveikio stiprumas nuo dozės dydžio.

Labai dažnas (( 1/10) nepageidaujamas poveikis yra nitratų sukeltas galvos skausmas, kuris atsiranda gydymo pradžioje ir paprastai sumažėja po kelių gydymo parų.

Toliau išvardytas pastebėtas izosorbido mononitrato nepageidaujamas poveikis, kurio dažnis apibūdinamas taip.

(Dažni (nuo ( 1/100 iki < 1/10)

(Reti (nuo ( 1/10000 iki < 1/1000)

*Dažni

*Reti

*

*Nervų sistemos sutrikimas

*Galvos svaigimas, silpnumas

*Nerimas, sumišimas (minčių susipainiojimas), nuovargis, regėjimo haliucinacijos

*

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos