Temos
Oksaliplatina medac
Vaistinis preparatas: Oksaliplatina medac
Puslapis: 3


Jeigu pasireiškia neurologiniai simptomai (parestezija, disestezija), oksaliplatinos dozę rekomenduojama koreguoti atsižvelgiant į tų simptomų trukmę ir sunkumą.

- Jeigu simptomai tęsiasi ilgiau negu septynias dienas ir yra varginantys, kitą oksaliplatinos dozę reikia mažinti nuo 85 iki 65 mg/m2 (metastatiniam gydymui) arba 75 mg/m2 (papildomam gydymui).

- Jeigu parestezija be funkcinių sutrikimų nepraeina iki kito ciklo, kita oksaliplatinos dozė turi būti sumažinta nuo 85 iki 65 mg/m2 (metastatiniam gydymui) arba 75 mg/m2 (papildomam gydymui).

- Jeigu parestezija su funkciniais sutrikimais nepraeina iki kito ciklo, oksaliplatinos vartojimą reikia nutraukti.

- Jei gydymą oksaliplatina nutraukus minėti simptomai sumažėja, galima bandyti jos vartojimą atnaujinti.

Pacientai turi būti informuoti dėl nepraeinančių periferinės sensorinės neuropatijos simptomų galimybės pabaigus gydymą. Lokalizuota vidutinė parestezija arba funkcinį aktyvumą trikdanti parestezija gali tęstis iki 3 metų po papildomo gydymo nutraukimo.

Toksinio poveikio virškinimo traktui simptomų (pykinimo ir vėmimo) galima išvengti arba juos mažinti preparatais, kurie slopina vėmimą (žr. 4.8 skyrių).

Stiprus viduriavimas ir vėmimas gali sukelti dehidrataciją, paralyžinį žarnyno nepraeinamumą, žarnyno nepraeinamumą, hipokaliemiją, metabolinę acidozę ir inkstų pažeidimus, ypatingai, jei gydoma oksaliplatina ir 5-fluorouracilu. Pastebėti pavieniai kasos uždegimo atvejai.

Jeigu atsiranda toksinis poveikis kraujodarai (neutrofilų < 1,5 x 109/l arba trombocitų < 50 x 109/l), kitas gydymo kursas turėtų būti nukeliamas, kol hematologiniai rodmenys grįš į priimtiną lygį. Pilna kraujo analizė, diferencijuojant baltuosius kūnelius, turi būti atliekama prieš pradedant gydymą ir prieš kiekvieną kitą kursą.

Pacientai turi būti tinkamai informuoti apie viduriavimo/vėmimo, mukozito/stomatito ir neutropenijos riziką po oksaliplatinos ir 5-fluorouracilo infuzijos, kad jie galėtų nedelsiant susisiekti su savo gydytoju dėl tinkamo simptomų mažinimo.

Atsiradus mukozitui/stomatitui su arba be neutropenijos, tolesnis gydymas turėtų būti atidedamas, kol mukozitas/stomatitas susilpnės iki 1 laipsnio ar dar labiau ir (arba) kol neutrofilų bus ?  1,5 x 109/l.

Jei gydoma oksaliplatina ir 5-fluorouracilu (kartu su folino rūgštimi arba be jos), dėl susijusio toksinio poveikio reikia koreguoti įprastinę 5-fluorouracilo dozę.

Jei pasireiškia 4 laipsnio viduriavimas, 3 – 4 laipsnio neutropenija (neutrofilų < 1,0 x 109/l), 3 - 4 laipsnio trombocitopenija (trombocitų < 50 x 109/l), reikia mažinti ne tik įprastinę 5-fluorouracilo dozę, bet ir nuo 85 mg/m2 iki 65 mg/m2 (metastatiniam gydymui) ar 75 mg/m2 (papildomam gydymui) sumažinti oksaliplatinos dozę.

Jeigu yra nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rezultatai arba portinė hipertenzija, kurios priežastis akivaizdžiai nėra metastazės kepenyse, reikia pagalvoti apie labai retai pasitaikančius vaistų sukeliamus kepenų kraujagyslių sutrikimus.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos