Temos
Ramigamma
Vaistinis preparatas: Ramigamma
Puslapis: 4


Jei pasireiškia angioedema, gydymą Ramigamma būtina nutraukti. Nedelsiant turi būti taikomas skubus gydymas. Pacientą būtina stebėti mažiausiai 12-24 valandas, stebėjimą nutraukti tik visiškai išnykus simptomams.

Pranešta apie žarnyno angioedemos atvejus, pacientams, gydytiems AKF inhibitoriais, įskaitant Ramigamma (žr. 4.8 skyrių). Tokiems ligoniams pasireiškė pilvo skausmas (kartu su arba be pykinimo ar vėmimo).

Anafilaksinės reakcijos desensibilizavimo metu

Vartojant AKF inhibitorius, anafilaksinės ir anafilaktoidinės reakcijos į vabzdžių nuodus ir kitus alergenus yra labiau tikėtinos ir stipresnės. Turi būti apsvarstyta gydymo Ramigamma preparatu laikino nutraukimo galimybė prieš desensibilizavimą.

Hiperkalemija

Gydymo AKF inhibitoriais, įskaitant Ramigamma, metu, kai kuriems pacientams nustatyta hiperkalemijos atvejų. Hiperkalemijos išsivystymo rizika yra pacientams, kuriems yra inkstų funkcijos nepakankamumas, vyresniems nei 70 metų, nekontroliuojamas cukrinis diabetas arba tiems, kurie vartoja kalio druskų, kalį organizme sulaikančių diuretikų ar kitų kalio koncentraciją plazmoje didinančių veikliųjų medžiagų, arba jei yra dehidracija, ūminis dekompensuotas širdies nepakankamumas, metabolinė acidozė. Rekomenduojamas nuolatinis kalio koncentracijos serume stebėjimas, jeigu manoma, kad kartu vartoti šių išvardintų medžiagų yra saugu (žr. 4.5 skyrių).

Neutropenija, agranulocitozė

Neutropenija, agranulocitozė, trombocitopenija ir anemija pasitaikė retai, taip pat nustatyta kaulų čiulpų funkcijos slopinimo atvejų. Rekomenduojama monitoruoti leukocitų kiekį kraujyje, kad būtų galima laiku pastebėti beprasidedančią leukopeniją. Dažniau šį tyrimą rekomenduojama atlikti gydymo pradžioje bei pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi ar kurie kartu serga sistemine jungiamojo audinio liga (pvz., raudonąja vilklige ar sklerodermija) bei kurie vartoja kitokių vaistinių preparatų, galinčių sukelti kraujo pakitimus (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).

Etniniai skirtumai

AKF inhibitoriai angioedemą dažniau sukelia juodaodžiams, negu nejuodaodžiams pacientams.

Kaip ir kitų AKF inhibitorių, kraujospūdį mažinantis ramiprilio poveikis gali būti mažiau veiksmingas juodaodžiams, negu nejuodaodžiams pacientams, galbūt dėl to, kad paprastai juodaodžių populiacijos hipertenzija sergančių žmonių organizme renino aktyvumas būna mažas.

Kosulys

Vartojant AKF inhibitorių, pastebėtas nuolatinis neproduktyvus kosulys, kuris praeina gydymą nutraukus. Atliekant kosulio diferencinę diagnostiką, reikia įvertinti AKF inhibitorių sukelto kosulio galimybę.

Ramigamma sudėtyje yra laktozės monohidrato. Vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – laktozės netoleravimas, Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Draudžiami deriniai:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos