Temos
elantan
Vaistinis preparatas: elantan
Puslapis: 2


Pacientus, vartojančius elantan, būtina įspėti, kad jie nevartotų preparatų, kuriuose yra fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio). Taip pat nepatariama nutraukti gydymo elantan preparatais, norint trumpai pavartoti preparatų, kuriuose yra fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, tadalafilio, vardenafilio), nes gali padidėti krūtinės anginos priepuolio rizika (žr. 4.5 skyrių „Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika“).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kartu vartojant kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, pvz., beta adrenoblokatorių, kalcio kanalų blokatorių, vazodilatatorių, AKF inhibitorių, angiotenzino II antagonistų ir (arba) alkoholio, gali sustiprėti elantan hipotenzinis poveikis. Jį taip pat gali stiprinti neuroleptikai ir tricikliai antidepresantai. elantan kraujospūdį mažinantis poveikis stiprėja, jei kartu vartojama fosfodiesterazės-5 inhibitorių (pvz., sildenafilio, vardenafilio, tadalafilio), t. y. medikamentų nuo erekcijos sutrikimo (žr. 4.4 bei 4.3 skyrius). Dėl to gali pasireikšti gyvybei pavojingų širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijos sutrikimų. Todėl pacientams, vartojantiems elantan, negalima vartoti fosfodiesterazės-5 inhibitorių.

Pranešama, jog elantan vartojant kartu su dihidroergotaminu, gali padidėti pastarojo preparato koncentracija kraujyje bei sustiprėti pastarojo hipertenzinis poveikis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Atlikus poveikio dauginimosi funkcijai tyrimus su žiurkių ir triušių patelėmis, vartojusiomis toksinę vaistinio preparato dozę, nustatyta, kad izosorbido mononitratas žalingo poveikio vaisiui nedaro. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta. Tyrimų, atliekamų su gyvūnais, rezultatai ne visada leidžia numatyti galimą vaisto poveikį žmogui, todėl elantan nėščioms moterims galima skirti tik būtiniausiu atveju ir tik gerai įvertinus naudos ir rizikos santykį.

Nežinoma, ar izosorbido mononitrato patenka į motinos pieną, todėl žindyvėms elantan reikia skirti atsargiai.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

elantan gali taip paveikti paciento reakciją, jog sutrinka gebėjimas vairuoti automobilį bei valdyti kitus mechanizmus. Šis poveikis sustiprėja, jei kartu vartojama alkoholio.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Labai dažnos (>10 % pacientų) elantan sukeliamos nepageidaujamos reakcijos yra galvos skausmas, tačiau toliau vartojant vaisto, dažniausiai jis pamažu silpnėja.

Gydymo pradžioje arba padidinus dozę, dažnai (t. y. 1 %–10 % pacientų) sumažėja kraujospūdis ir (arba) atsistojus apsvaigstama. Kartu gali atsirasti galvos svaigimas, mieguistumas, refleksinė tachikardija bei silpnumas.

Nedažnai (t. y. <1 % pacientų) gali atsirasti pykinimas, vėmimas, paraudimas, alerginė odos reakcija (pvz., išbėrimas). Kartais toks poveikis gali būti sunkus. Pavieniais atvejais galimas eksfoliacinis dermatitas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos