Temos
Myfortic
Vaistinis preparatas: Myfortic
Puslapis: 3


Pacientus reikia įspėti, kad gydymo MFR metu skiepai gali būti mažiau efektyvūs, o gyvųjų susilpnintų vakcinų vartoti negalima (žr. 4.5 skyrių). Skiepai nuo gripo gali būti naudingi. Skiepijant nuo gripo, atsižvelgti į nacionalines skiepų rekomendacijas.

MFR dariniai gali didinti nepageidaujamų virškinimo trakto reakcijų dažnį, todėl retkarčiais gali būti virškinimo trakto opų, kraujavimas ar perforacija. Myfortic atsargiai skirti pacientams, sergantiems aktyvia, sunkia virškinimo sistemos liga.

Myfortic nerekomenduojama skirti kartu su azatioprinu, kadangi šių vaistų derinys nebuvo tirtas.

Mikofenolio rūgšties (natrio druskos pavidalu} ir mikofenolato mofetilio negalima beatodairiškai keisti vieno kitu, nes jų farmakokinetinės savybės skiriasi. Myfortic buvo vartota kartu su kortikosteroidais ir ciklosporinu. Patirties, kaip šį vaistą vartoti kartu su pradiniam gydymui skiriamais vaistais , pavyzdžiui, antilimfocitiniu globulinu ar basiliksimabu, yra nedaug. Myfortic vartojimo kartu su kitais imunosupresiniais preparatais ( pavyzdžiui, takrolimusu) efektyvumas ir saugumas netirtas.

Myfortic yra laktozės, todėl pacientams, kuriems yra retų paveldimų sutrikimų: sutrikusi galaktozės tolerancija, Lapp laktazės trūkumas ar gliukozės-galaktozės malabsorbcija, šio vaisto vartoti negalima.

Myfortic vartojant kartu su vaistais, kurie veikia enterohepatinę apykaitą, pavyzdžiui, su cholestiraminu ar aktyvinta anglimi, gali sumažėti sisteminė MFR koncentracija iki subterapinės, todėl gali mažėti efektyvumas.

Myfortic slopina IMFDH (inozino monofosfato dehidrogenazę). Todėl šio vaisto negali vartoti pacientai, sergantys retu paveldimu hipoksantino-guanino fosforibosil-transferazės (HGFRT) trūkumu, pavyzdžiui, Lesch-Nyhan ar Kelley-Seegmiller sindromu.

Gydymo Myfortic negalima pradėti iki tol, kol nebus atliktas nėštumo testas ir jo rezultatas bus neigiamas. Prieš pradedant gydymą Myfortic, gydymo metu ir paskui bent šešias savaites reikia naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą (žr. 4.6 skyrių).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Žemiau išvardyta registruota sąveika tarp MFR ir kitų vaistų.

Acikloviras ir gancikloviras. Kaulų čiulpų slopinimo galimybė pacientams, vartojantiems Myfortic ir aciklovirą ar ganciklovirą, netirta. Kai šių preparatų vartojama kartu, tikėtina, kad padidės mikofenolio rūgšties gliukuronido (MFRG) ir acikloviro/gancikloviro koncentracija, tikriausiai dėl konkurencijos tubulinės sekrecijos sistemoje. Nepanašu, kad MFRG farmakokinetikos pokyčiai būtų kliniškai reikšmingi pacientams, kurių inkstų funkcija yra normali. Kai inkstų funkcija sutrikusi, gali didėti MFRG ir acikloviro/gancikloviro koncentracija plazmoje, todėl reikia laikytis acikloviro/gancikloviro dozavimo rekomendacijų, o pacientus atidžiai stebėti.

Skrandžio gleivinę apsaugantys preparatai:

Magnio ir aliuminio turintys antacidiniai preparatai:

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos