Temos
Leflunomide Sandoz
Vaistinis preparatas: Leflunomide Sandoz
Puslapis: 3


Nustačius, jog ALT (SGPT) aktyvumas 2-3 kartus viršija viršutinę normos ribą, galima pagalvoti apie 20 mg dozės sumažinimą iki 10 mg, ir reikia kas savaitę tikrinti stebėjimo rodmenis. Jei ALT(SGPT) kiekis išlieka daugiau kaip 2 kartus didesnis už viršutinę normos ribą arba yra už ją didesnis daugiau kaip 3 kartus, būtina nutraukti leflunomido vartojimą ir pradėti šalinimo procedūrą. Yra rekomenduojama, kad kepenų fermentų stebėjimas po gydymo leflunomidu nutraukimo būtų palaikomas tol, kol jų kiekis tampa normalu.

Dėl galimo adityvaus hepatotoksinio poveikio, gydymo leflunomidu metu yra rekomenduojama vengti vartoti alkoholio.

Daug leflunomido aktyvaus metabolito A771726 būna junginių su baltymais pavidalui ir jis yra šalinamas metabolizmo kepenyse ir sekrecijos su tulžimi būdu, todėl manoma, kad pacientų, kuriems yra hipoproteinemija, kraujo plazmoje jo kiekis turėtų būti didesnis. Leflunomide Sandoz draudžiama vartoti pacientams, kuriems yra hipoproteinemija ar kepenų funkcijos pakenkimas (žr. 4.3 skyrių).

Hematologinės reakcijos

Prieš pradedant gydymą leflunomidu, taip pat kas 2 savaitės pirmus 6 gydymo mėnesius ir po to kas 8 savaitės vienu metu su ALT kiekio matavimu būtina atlikti bendrą kraujo tyrimą, įskaitant leukogramą ir trombocitų skaičiaus nustatymą.

Pacientams, kuriems iš anksčiau yra anemija, leukopenija ir (ar) trombocitopenija, taip pat pacientams, kurių pakenkta kaulų čiulpų funkcija arba kuriems yra kaulų čiulpų funkcijos slopinimo rizika, yra didesnė hematologinių sutrikimų rizika. Jeigu atsiranda minėtų pokyčių, reikia apsvarstyti, ar tikslinga A771726 kiekio plazmoje sumažinimui atlikti šalinimo procedūrą (žr. žemiau).

Sunkių hematologinių reakcijų, įskaitant pancitopeniją, atveju būtina nutraukti Leflunomide Sandoz vartojimą bet kokį kitą kaulų čiulpų funkciją slopinantį gydymą bei pradėti leflunomido šalinimo procedūrą.

Derinimas su kitokiu gydymu

Leflunomido vartojimas su reumatinėms ligoms gydyti taikomais antimaliariniais vaistais (pvz., chlorokvinu ar hidroksichlorokvinu), vartojamais į raumenis ar geriamaisiais aukso preparatais, D-penicilaminu, azatioprinu ir kitomis imunitetą slopinančiomis medžiagomis (išskyrus metotreksatą, žr. 4.5 skyrių) iki šiol netirtas. Rizika, susijusi su kombinuotu gydymu, ypač ilgalaikiu, yra nežinoma. Kadangi toks gydymas gali sukelti adityvų ar net sinergistinį toksinį poveikį (pvz., hepatotoksinį ar hematotoksinį), leflunomido vartoti kartu su LEMAV (pvz., metotreksatu) yra nepatartina.

Leflunomido vartojant kartu su kitais vaistais, išskyrus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo(NVNU), metabolizuojamais CYP2C9, pvz., fenitoinu, varfarinu, fenprokumonu ar tolbutamidu, patartina laikytis atsargumo.

Perėjimas prie kito gydymo

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos