Temos
ISDN-ratiopharm
Vaistinis preparatas: ISDN-ratiopharm
Puslapis: 3


Nėštumo ir žindymo laikotarpiu izosorbido dinitrato galima vartoti tik labai atsargiai ir tik gydytojui nustačius, kad gydymąs šiuo preparatu yra neabejotinai būtinas. Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad embriotoksinio poveikio šis vaistinis preparatas nedaro (žr. 5.3 skyrių).

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Šis vaistinis preparatas, vartojamas net ir gydytojo nurodymu, gali tiek pakeisti reakcijos laiką, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti be tinkamų saugos priemonių. Toks poveikis stipresnis gydymo pradžioje, didinant vaisto dozę, keičiant kitu preparatu, taip pat pasireiškus sąveikai su alkoholiu

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

Nepageidaujamas poveikis vertinamas remiantis toliau nurodyta dažnumo specifikacija.

Labai dažni

*? 1/10

*

*Dažni

*nuo ? 1/100 iki < 1/10

*

*Nedažni

*nuo ? 1/1 000 iki < 1/100

*

*Reti

*nuo ? 1/10 000 iki < 1/1 000

*

*Labai reti

*( 1/10 000

*

*Dažnis nežinomas

*negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

*

*

Nervų sistemos sutrikimai

Dažni: galvos skausmas (vadinamasis nitratinis galvos skausmas), ypač gydymo pradžioje, kuris vaistinio preparato vartojant toliau, po kelių dienų dažniausiai išnyksta.

Nedažni: silpnas galvos svaigimas arba silpnumas, ypač po pirmos dozės pavartojimo, kuris tolesnio gydymo metu paprastai susilpnėja.

Širdies ir kraujagyslių sutrikimai

Nedažni: hipotenzija (įskaitant ortostatinę), ypač gydymo pradžioje, tachikardija, paraudimas, kurie tolesnio gydymo metu paprastai palengvėja.

Reti: kolapsas, kartais susijęs su bradikardija ir sinkope. Dėl stipraus kraujospūdžio sumažėjimo gali sustiprėti krūtinės anginos simptomai.

Virškinamojo trakto sutrikimai

Nedažni: pykinimas, vėmimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Reti: eksfoliacinis dermatitas, trumpalaikis odos paraudimas, alerginės odos reakcijos.

Pastebėta tolerancija bei kryžminė tolerancija kitiems organiniams nitratams. Norint, kad vaisto poveikis nesusilpnėtų arba visai neišnyktų, reikia vengti be pertraukos vartoti dideles dozes.

Pastaba

Vartojant ISDN-ratiopharm, dėl santykinio kraujotakos persiskirstymo į mažiau vėdinamas alveolių sritis, arteriniame kraujyje gali laikinai sumažėti deguonies (atsirasti hipoksemija). Jeigu yra širdies vainikinių kraujagyslių kraujotakos sutrikimų, gali atsirasti širdies raumens išemijos simptomų.

4.9 Perdozavimas

Perdozavimo požymiai

Sumažėja kraujospūdis, sutrinka ortostatinė kraujotakos reguliacija, atsiranda refleksinė tachikardija ir galvos skausmas.

Gali atsirasti silpnumas, galvos svaigimas, apdujimas, trumpalaikis odos paraudimas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.

Pavartojus dideles dozes (daugiau kaip 20 mg/kg kūno svorio), skylant izosorbido dinitratui, atsiranda nitrito jonų, todėl gali pasireikšti methemoglobinemija, cianozė, dusulys, kvėpavimo padažnėjimas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos