Temos
ISDN-ratiopharm
Vaistinis preparatas: ISDN-ratiopharm
Puslapis: 4


Nuo labai didelės dozės gali padidėti intrakranijinis spaudimas ir atsirasti smegenų pažeidimo simptomų.

Lėtinio vaisto perdozavimo atveju padaugėja methemoglobino. Ar tai reikšminga klinikai, vieningos nuomonės nėra.

Perdozavimo gydymas

Reikia imtis įprastinių priemonių: išplauti skrandį, ligonį paguldyti ir pakelti aukščiau jo kojas, taikyti reikalingas intensyviojo gydymo priemones, kontroliuoti gyvybinius požymius, o prireikus juos koreguoti.

Jei pasireiškia labai didelė hipotenzija ir (arba) atsiranda šoko simptomų, reikia sunormalinti kraujo tūrį. Išimtiniais atvejais kraujotakai palaikyti į veną infuzuojama noradrenalino ir (arba) dopamino. Adrenalino ir į jį panašių medžiagų vartoti negalima.

Atsižvelgiant į methemoglobinemijos sunkumą, reikia gydyti šiais priešnuodžiais:

vitaminu C: 1 g dozę duoti gerti arba švirkšti į veną;

metiltioninio chloridu: švirkšti į veną ne daugiau kaip 50 ml 1% tirpalo;

toluidino mėlynojo: iš pradžių į veną švirkšti 2-4 mg/kg kūno svorio dozę, po to, jei reikia, galima kas valandą švirkšti pakartotinai po 2 mg/kg kūno svorio dozę daug kartų.

Duoti kvėpuoti deguonies, atlikti hemodializę, perpilti kraują.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė ( organiniai nitratai, ATC kodas – C01DA08.

Izosorbido mononitratas tiesiogiai atpalaiduoja kraujagyslių lygiuosius raumenis ir jas išplečia. Pokapiliarinės kraujagyslės ir didžiosios arterijos, ypač dar gebančios plėstis širdies vainikinių arterijų atkarpos, veikiamos stipriau nei rezistencinės kraujagyslės.

Dėl talpiųjų kraujagyslių išsiplėtimo venose susikaupia daugiau kraujo, sumažėja į širdį grįžtančio kraujo kiekis bei skilvelių prisipildymo tūris (prieškrūvio sumažėjimas).

Sumažėjus kraujo tūriui skilveliuose ir jų sienelės įtampai sistolės metu, mažėja energijos arba deguonies poreikis miokarde.

Sumažėjus širdies prisipildymo spaudimui, gali pagerėti nepakankamai krauju aprūpinamų subendokardinio širdies sluoksnio kraujotaka, miokardo susitraukimai ir sistolinis tūris.

Išsiplėtus didelėms, arti širdies esančioms arterijoms, sumažėja ne tik sisteminis pasipriešinimas kraujotakai (pokrūvio sumažėjimas), bet ir plaučių kraujagyslių pasipriešinimas.

Izosorbido mononitratas atpalaiduoja bronchų, apatinių šlapimo takų, tulžies pūslės, tulžies latakų, stemplės, plonosios ir storosios žarnos bei sfinkterių raumenis.

Gali būti, kad biocheminius procesus molekuliniame lygyje nitratai veikia taip, kad susidaro azoto oksido (NO) ir ciklinio guanozinmonofosfato (cGMP), kuris yra raumenų atsipalaidavimo mediatorius.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Izosorbido dinitratas greitai absorbuojamas per burnos gleivinę. Veikti pradeda po 1-2 (-5) minučių, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje būna po 6-10 (-15) minučių. Iš virškinamojo trakto jis absorbuojamas lėčiau, veikti pradeda po 15-30 minučių, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje būna po 15min. – 1-2 val.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos