Temos
Hydrea
Vaistinis preparatas: Hydrea
Puslapis: 2


Jei neseniai taikyta ekstensyvi radioterapija arba citotoksinė chemoterapija kitais citotoksiniais vaistais, Hydrea vartojama atsargiai (žr. 4.4 ir 4.8 skyrius).

Sunkūs virškinimo sutrikimai, sukelti kombinuoto gydymo (pvz., pykinimas, vėmimas, apetito stoka), dažniausiai palengvėja laikinai nutraukus Hydrea vartojimą.

Uždegimo sukeltas skausmas ar diskomfortas švitintoje gleivinės vietoje (mukozitas) paprastai šalinami vietiniais anestetikais arba geriamaisiais analgetikais. Jeigu ši reakcija sunki, Hydrea vartojimą laikinai galima nutraukti, o jeigu labai sunki – kartu atidėti eilinį švitinimą.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Ryški leukopenija (mažiau kaip 2,5 ( 109/l), trombocitopenija (mažiau kaip 100 ( 109/l), sunki anemija.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei susilpnėjusi kaulų čiulpų veikla [t.y. esant leukopenijai (mažiau kaip 2,5 ( 109/l), trombocitopenijai (mažiau kaip 100 ( 109/l) arba sunkiai anemijai], Hydrea pradėti vartoti negalima. Hydrea gali sukelti kaulų čiulpų veiklos susilpnėjimą, kurio pirmasis ir dažniausias požymis paprastai būna leukopenija. Trombocitopenija ir anemija atsiranda rečiau. Nebuvus leukopenijos, trombocitopenija ir anemija atsiranda retai. Pacientams, prieš tai gydytiems spinduliais ar citotoksiniais chemoterapiniais vaistais nuo vėžio, kaulų čiulpų slopinimo pavojus yra didesnis (žr. 4.2 ir 4.8 skyrius), todėl jiems Hydrea skiriama atsargiai. Nutraukus Hydrea vartojimą, kaulų čiulpų veikla greitai sunormalėja.

Sunkią anemiją būtina sureguliuoti prieš skiriant Hydrea.

Hydrea vartojimo pradžioje dažnai atsiranda eritrocitų anomalijų (megaloblastinė eritropoezė, kuri praeina savaime). Eritrocitų morfologiniai pokyčiai būna panašūs kaip sergant piktybine anemija, tačiau nesusiję su vitamino B12 ar folio rūgšties stoka. Makrocitozė gali maskuoti kartu pasireiškiantį folio rūgšties stygių, todėl jos gali būti tikslinga vartoti profilaktiškai. Hidroksikarbamidas gali mažinti geležies plazminį klirensą ir eritrocitų gamybai sunaudojamą geležies kiekį, tačiau šio vaisto poveikio eritrocitų gyvavimo laikui nepastebėta.

Pacientams, gydytiems spinduliais, nuo Hydrea gali paūmėti poradiacinė eritema.

ŽIV infekuotiems pacientams kartu vartojant hidroksikarbamidą ir didanosiną (su stavudinu ar be jo), yra buvę mirtį lėmusio ir jos nelėmusio pankreatito atvejų. Gauta pranešimų apie hepatotoksinį poveikį ir mirtį lėmusį kepenų nepakankamumą, pasireiškusį ŽIV infekuotiems pacientams vartojant rinkoje esantį hidroksikarbamidą kartu su kitais vaistais nuo retrovirusų. Mirtį lėmęs kepenų pažeidimas dažniausiai pasireiškė kartu vartojant hidroksikarbamidą, didanosiną ir stavudiną. Šių vaistų kartu vartoti negalima. ŽIV infekuotiems pacientams kartu vartojant hidroksikarbamidą ir vaistus nuo retrovirusų (didanosiną su stavudinu arba be jo), yra buvę periferinės neuropatijos (kartais sunkios) atvejų (žr. 4.5 ir 4.8 skyrius).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos