Temos
TANTUM VERDE
Vaistinis preparatas: TANTUM VERDE
Puslapis: 2


Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (( 1/10), dažni (nuo ( 1/100 iki ( 1/10), nedažni (nuo ( 1/1 000 iki ( 1/100), reti (nuo ( 1/10 000 iki ( 1/1 000), labai reti (( 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

Organų sistemų klasė

*Nepageidaujamas poveikis, kurio dažnis nežinomas

*

*Virškinimo trakto sutrikimai

*Burnos deginimas, burnos džiūvimas, pykinimas, vėmimas

*

*Imuninės sistemos sutrikimai

*Padidėjusio jautrumo reakcijos

*

*

Lokalūs simptomai priklauso nuo farmakodinaminio benzidamino poveikio, kuris, be visa kita, yra ir lokaliai anestezuojantis.

Lokalus nepageidaujamas poveikis paprastai būna trumpalaikis ir išnyksta savaime. Dėl jo papildomo gydymo prireikia retai.

Lokaliai pavartoto benzidamino į kraujotaką patenka mažai, todėl sisteminis nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai.

4.9 Perdozavimas

Nurijus nedaug burnos gleivinės purškalo, žalingo poveikio nepasireiškia.

TANTUM VERTE burnos gleivinės purškalo atsitiktinai (pvz., vaikui) nurijus daug, galimi tokie simptomai: miego sutrikimas, nerimas, regos haliucinacijos (nesamo mirksėjimo, spalvų ar snaigių matymas), dilgėlinė, išbėrimas, jautrumo šviesai padidėjimas, pilvo skausmas, konvulsijos, tachikardija, karščiavimas, galbūt ir kvėpavimo sutrikimas. Jeigu toks poveikis pasireiškia, rekomenduojamas simptominis gydymas, pvz., kvėpavimo palaikymas, neabsorbuoto vaistinio preparato pašalinimas (pvz., išplaunant skrandį).

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė ( kiti vietinio poveikio preparatai burnai, benzidaminas, ATC kodas ( A01AD02.

Benzidaminas yra lokalaus poveikio indolo darinių grupės nesteroidinis vaistinis preparatas nuo uždegimo, vartojamas purškalo pavidalu purkšti į burną ir ryklę. Kai terpės pH yra 7,2, benzidaminas yra lipofilinis, kaupiasi ląstelių membranoje, ją stabilizuoja ir dėl to sukelia vietinę nejautrą. Priešingai negu kiti nesteroidiniai vaistiniai preparatai nuo uždegimo, benzidaminas (tada, kai koncentracija yra 10-4 mol/l) ciklooksigenazės ir lipoksigenazės aktyvumo neslopina, ulcerogeninio poveikio nesukelia.

Kai koncentracija yra didesnė negu 10-4 mol/l, preparatas šiek tiek slopina fosfolipazės A2 ir lizofosfatido acetiltransferazės aktyvumą, stimuliuoja PGE2 sintezę makrofaguose, kai koncentracija yra 10-5 - 10-4 mol/l ( slopina reaktyvaus deguonies gamyba fagocituose, kai koncentracija yra 110-4 mol/l ( slopina fagocitų degranuliaciją ir agregaciją.

In vitro stipriausias poveikis būna tada, kai leukocitų adhezija kapiliarų endotelyje slopinama 3 – 4 kartus (tada, kai koncentracija yra 10-6 mol/l).

Žiurkėms benzidaminas (8,5 mg/kg kūno svorio dozė, t. y. ED35) sukelia antitrombinį poveikį, be to, jis (50 mg/kg kūno svorio dozė; P ( 0,05) mažina pelių kritimą, sukeliamą trombocitus aktyvuojančio faktoriaus.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos