Temos
MOVIPREP
Vaistinis preparatas: MOVIPREP
Puslapis: 2


MOVIPREP reikia vartoti atsargiai silpniems, silpnos sveikatos pacientams arba tiems pacientams, kuriems yra sunkus klinikinis sutrikimas, pavyzdžiui:

- sutrikęs vėmimo refleksas, yra polinkis aspiracijai arba atrijimui;

- sutrikusi sąmonė;

- sunkus inkstų nepakankamumas (kreatinino klirensas < 30 ml/min.);

- širdies nepakankamumas (III arba IV laipsnio pagal NYHA);

- dehidracija;

- sunki ūminė uždegiminė liga.

Esanti dehidracijai turi būti koreguota iki MOVIPREP pavartojimo.

Vartojant vaistinį preparatą, pusiau sąmoningi pacientai arba pacientai, linkę aspiracijai ar atrijimui, turi būti atidžiai stebimi, ypač jei jis yra skiriamas per nosinį skrandžio zondą.

Jeigu pacientams atsiranda kokie nors simptomai, rodantys skysčių ar elektrolitų pokyčius (pvz., edema, dusulys, didėja nuovargis, širdies nepakankamumas), turi būti išmatuota elektrolitų koncentracija plazmoje ir sutrikimai atitinkamai gydomi.

Nusilpusiems pacientams, blogos sveikatos pacientams, turintiems kliniškai reikšmingą inkstų funkcijos sutrikimą ir tiems, kuriems yra elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika, gydytojas turi atlikti elektrolitų ir inkstų funkcijos tyrimus prieš skiriant šį vaistinį preparatą ir po žarnyno išvalymo procedūros.

Jei pacientams atsirado tokie simptomai, kaip smarkus vidurių pūtimas, pilvo tempimas, pilvo skausmas ar kita reakcija, dėl kurios darosi sunku toliau gerti preparatą, jie gali laikinai nutraukti MOVIPREP vartojimą ir pasitarti su savo gydytoju.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Išgėrus MOVIPREP, vieną valandą negalima gerti kitų geriamų vaistinių preparatų, nes jie gali būti išplauti iš virškinimo trakto ir nepatekti į organizmą. Ypač gali būti paveiktas terapinis poveikis tų vaistinių preparatų, kurių siauras terapinis indeksas ar trumpas pusinės eliminacijos periodas.

4.6 Vaisingumas, nėštumo ir žindymo laikotarpis

Duomenų apie MOVIPREP vartojimą nėštumo metu ar žindymo laikotarpiu nėra, todėl jis turi būti vartojamas tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad tai būtina.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Žinomo poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Tikėtina, kad pasireikš viduriavimas po žarnyno paruošimo. Dėl intervencijos pobūdžio daugumai pacientų nepageidaujamas poveikis pasireiškia žarnyno ruošimo proceso metu. Nors nepageidaujamas poveikis skiriasi priklausomai nuo vaistinių preparatų, pacientams, kuriems atliekamas žarnyno paruošimas, dažnai pasireiškia pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas, pilvo skausmas, išangės sudirginimas ir miego sutrikimas.

Kaip ir vartojant kitus preparatus, kurių sudėtyje yra makrogolio, gali pasireikšti alerginės reakcijos, įskaitant bėrimą, dilgėlinę, niežėjimą, angioneurozinę edemą ir anafilaksiją.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos