Temos
Gutron
Vaistinis preparatas: Gutron
Puslapis: 2


Kartu su midodrinu negalima vartoti simpatikomimetikų bei kitokių kraujagysles veikiančių preparatų: rezerpino, guanetidino, triciklių antidepresantų, antihistamininių preparatų, skydliaukės hormonų ar monoaminooksidazės inhibitorių, kadangi gali labai padidėti kraujospūdis.

Vartojant Gutron, gali pasireikšti refleksinė bradikardija, vadinasi, atsargiai juo reikia gydyti žmones, vartojančius medikamentų, kurie dėl tiesioginio ar netiesioginio poveikio sukelia bradikardiją, pvz., širdį veikiančių glikozidų (rusmenės glikozidų), beta adrenoblokatorių, kai kurių psichotropinių preparatų.

Pacientui būtina paaiškinti, kad tuo atveju, jeigu atsiranda bradikardijos simptomų (pvz., sulėtėja širdies ritmas, atsiranda širdies jutimas, sustiprėja galvos svaigimas, trumpam netenkama sąmonės), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Midodrinu gydomus plautine širdies liga sergančius pacientus būtina labai atidžiai prižiūrėti.

Atsargiai medikamentu reikia gydyti ligonius, kurie serga glaukoma (padidėjęs akispūdis), kuriems yra šios ligos rizika arba kurie vartoja mineralkortikoidų (pvz., fludrokortizono), kadangi gali padidėti akispūdis.

Jeigu medikamentu gydoma ilgai, patariama sekti inkstų funkciją.

Duomenų apie vaikų, senyvų žmonių ir ligonių, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi, gydymą Gutron nėra.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kartu su midodrinu negalima vartoti simpatikomimetikų bei kitokių kraujagysles veikiančių preparatų: rezerpino, guanetidino, triciklių antidepresantų, antihistamininių preparatų, skydliaukės hormonų, monoaminooksidazės inhibitorių, kadangi gali labai padidėti kraujospūdis.

Midodrino poveikį naikina alfa adrenoblokatoriai, pvz., prazosinas, fentolaminas. Kartu su midodrinu vartojant beta adrenoblokatorių, didėja bradikardija.

Rauvolfijų alkaloidai, pvz., rezerpinas, gali šiek tiek sustiprinti midodrino sukeliamą kraujagyslių susitraukimą.

Kartu su midodrinu vartojant širdį veikiančių glikozidų (rusmenės preparatų), gali padidėti bradikardija, sutrikti širdies laidumas, pasireikšti aritmija.

Vartojant midodrino kartu su atropinu arba kortikosteroidais, gali daugiau arba per daug padidėti kraujospūdis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Tyrimų metu gyvūnams teratogeninio poveikio midodrinas nesukėlė.

Žiurkių ir triušių patelėms, vartojusioms dozes, kurios, apskaičiavus kilogramui kūno svorio, yra maždaug 50 kartų didesnės už didžiausią dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui, padaugėjo vaisiaus po implantacijos gaišimo atvejų.

Koks vaisto poveikis nėščioms moterims, nežinoma.

Ar midodrino ir desglimidodrino patenka į motinos pieną, irgi nežinoma, vadinasi, nėštumo ir žindymo laikotarpiu Gutron vartoti negalima.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Tokio poveikio tyrimų duomenų nėra. Vairuojant ir valdant mechanizmus būtina prisiminti, jog vartojant midodrino, kartais gali atsirasti ažitacija, sujaudinimas ir dirglumas.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos