Temos
KLOTRIMAZOLAS Medana
Vaistinis preparatas: KLOTRIMAZOLAS Medana
Puslapis: 2


Klotrimazolas yra imidazolo darinys, kuriam būdingas platus priešgrybelinio poveikio spektras.

Veikimo mechanizmas

Klotrimazolas veikia grybelius slopindamas ergosterolio sintezę. Dėl tokio poveikio pažeidžiama grybelių citoplazmos membranos struktūra ir funkcija.

Farmakodinaminis poveikis

Klotrimazolui būdingas platus priešgrybelinio poveikio spektras tiek in vitro, tiek in vivo. Preparatas veikia dermatofitus, mieliagrybius, pelėsius ir kitus grybelius.

Klotrimazolui būdingas fungistatinis arba fungicidinis poveikis, priklausomai nuo preparato koncentracijos infekcijos pažeistoje vietoje. In vitro preparatas veikia tik proliferuojančius grybelio elementus; grybelių sporos yra labai nedaug jautrios.

Pirminis jautrių grybelių padermių rezistentiškumas yra labai retas. Antrinis jautrių grybelių padermių rezistentiškumas iki šiol klinikinėje praktikoje stebėtas tik pavieniais atvejais.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Farmakokinetikos tyrimų metu nustatyta, kad ant sveikos ar uždegimo pažeistos odos vartojamo klotrimazolo į kraują beveik nerezorbuojama. Susidariusi didžiausia klotrimazolo koncentracija kraujo serume buvo mažesnė nei preparato aptikimo riba (t.y. mažesnė kaip 0,001 µg/ml). Taigi, vietiškai vartojamas klotrimazolas nesukelia reikšmingo sisteminio poveikio ar sisteminių nepageidaujamų reiškinių.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūmaus toksinio poveikio tyrimų su graužikais metu nustatyta, kad, vartojant geriamuosius preparatus, klotrimazolo ūmus toksiškumas (LD50) yra 500-900 mg/kg kūno svorio. Triušiams, katėms ir šunims letalinių dozių, didesnių kaip 100 mg/kg kūno svorio, nustatyti buvo neįmanoma dėl pasireiškusio vėmimo (kaip reakcijos į tiriamąją medžiagą).

Buvo atlikti poūmio ir subchroninio toksiškumo tyrimai šunims ir žiurkėms (tiramos geriamųjų preparatų dozės ne didesnės kaip 200 mg/kg kūno svorio). Veiklioji medžiaga buvo vartojama ne ilgiau kaip 13 savaičių. Šiuo laikotarpiu buvo pastebėta kraujo rodiklių, susijusių su kepenų veikla (t.y. transaminazės, šarminės fosfatazės), pokyčių. Be to, buvo stebimas kepenų padidėjimas ir kepenų ląstelių hipetrofija. Kepenų ląstelių nekrozės pastebėta nebuvo. Šie pokyčiai yra būdingi priešgrybelinių geriamųjų azolų grupės vaistams.

Lėtinio toksiškumo tyrimų metu, kurie tęsėsi ne ilgiau kaip 78 savaites ir kurių metu buvo vartojama 10, 25, 50 ir 125 mg klotrimazolo kilogramui kūno svorio, buvo stebima nuo dozės priklausoma kepenų ląstelių hipertrofija vidurinėje kepenų dalyje 26-52 tyrimo savaitę ir tyrimo pabaigoje. Kitos pacientų grupės tiriamiesiems po 52 savaičių nutraukus gydymą, pokyčiai iki tyrimo pabaigos normalizavosi. Karcinogeninių poveikių pastebėta nebuvo.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos