Temos
Fenivir
Vaistinis preparatas: Fenivir
Puslapis: 2


Klinikinių tyrimų duomenimis, Fenivir kremas gerai toleruojamas, nenustatyta kitokio nepageidaujamų reakcijų dažnumo ir pobūdžio, nei vartojant placebą. Dažniausiai pasireiškiančios yra reakcijos vartojimo vietoje.

Nepageidaujami poveikiai yra suklasifikuoti pagal organų klases ir pasireiškimo dažnį. Dažnis apibūdinamas naudojant tokį susitarimą: labai dažni (>1/10) dažni (( 1/100, <1/10 ), nedažni ( ( 1/1000, <1/100), reti ( ( 1/10000 , <1/1000), labai reti ( <10000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis). Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujami poveikiai yra išdėstyti mažėjančio sunkumo tvarka.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

Dažni

Vartojimo vietos reakcijos (įskaitant odos deginimo pojūtį, odos skausmą, hipesteziją).

Atliekant preparato stebėseną rinkoje, užregistruoti tokie toliau išvardinti pavieniai nepageidaujamų poveikių atvejai (visos reakcijos buvo arba lokalios, arba bendro poveikio). Kadangi nepageidaujamų reakcijų, kurios užregistruotos preparatui esant rinkoje, dažnį nustatyti sunku, toliau išvardintų nepageidaujamų reakcijų dažnis yra apibūdinamas terminu „dažnis nežinomas“.

Imuninės sistemos sutrikimai

Dažnis nežinomas

Padidėjusio jautrumo reakcijos, dilgėlinė.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Dažnis nežinomas

Alerginis dermatitas (įskaitant bėrimą, niežėjimą, pūslelių atsiradimą ir edemą).

4.9 Perdozavimas

Nepageidaujamo poveikio nebuvo net nurijusiems visą Fenivir kremo tūbelės turinį; geriamasis pencikloviras blogai rezorbuojasi. Tačiau gali pasireikšti dirginimas burnoje. Jei netyčia išgeriama šio vaisto, specialaus gydymo nereikia.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – chemoterapiniai preparatai vietiniam vartojimui, ATC kodas - D06BB06.

Poveikio mechanizmas ir farmakodinaminis poveikis

Pencikloviras in vivo ir in vitro veikia Herpes simplex ir Varicella zoster (1 ir 2 tipų) virusus. Virusų pažeistose ląstelėse pencikloviras greitai ir veiksmingai virsta trifosfatu (virusui sužadinus timidino kinazę). Pencikloviro trifosfatas išlieka infekuotoje ląstelėje daugiau kaip 12 valandų ir slopina viruso DNR replikaciją. Jo pusinės eliminacijos greitis Varicella zoster, Herpes simplex 1 tipo ir Herpes simplex 2 tipo virusais užkrėstose ląstelėse yra 9, 10 ir 20 valandų atitinkamai. Neinfekuotose ląstelėse aptinkami tik pencikloviro pėdsakai. Todėl pencikloviras nedaro poveikio neužkrėstoms ląstelėms.

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad Fenivir kremą vartoję pacientai pasveiko 30 % greičiau (viena diena greičiau), skausmas praėjo 25 – 30 % greičiau (vidutiniškai viena diena greičiau) ir infekcija išnyko 40 % greičiau (viena diena greičiau), palyginti su vartojusiaisiais placebą.

5.2 Farmakokinetinės savybės

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos