Temos
Gentamicin Sopharma
Vaistinis preparatas: Gentamicin Sopharma
Puslapis: 3


1 kartą per parą gentamicino vartoti nerekomenduojama, jei yra sutrikusi imuninės sistemos veikla (kai yra neutropenija), sunkus inkstų nepakankamumas, cistinė fibrozė, ascitas, infekcinis endokarditas, didelės (daugiau kaip 20 % kūno paviršiaus ploto) apimties nudegimas ir nėščioms moterims.

Įprastinė gydymo gentamicinu trukmė yra 7-10 dienų. Jei infekcinė liga labai sunki ir komplikuota gydymo trukmė gali būti ilgesnė.

Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas gentamicinui, bet kuriai pagalbinei vaistinio preparato medžiagai arba bet kuriam kitam aminoglikozidų grupės antibiotikui.

Sunkioji miastenija.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Gentamicino vartojančius pacientus turi atidžiai stebėti gydytojas, kadangi šis vaistinis preparatas (kaip ir kiti aminoglikozidai) yra nefrotoksiškas, pažeidžia klausos ir pusiausvyros organą, slopina nervinio impulso perdavimą raumenims.

Vaistinio preparato reikia atsargiai vartoti pacientams, kurių klausos ir pusiausvyros organo veikla sutrikusi, įskaitant ir 8-ojo galvinio nervo pažeidimą.

Vartojant gentamicino reikia stebėti, ar neatsiranda klausos sutrikimas, svaigulys, spengimas ausyse.

Jei šio antibiotiko tenka vartoti ilgai ir didesnėmis dozėmis, reikia stebėti inkstų veiklą, pusiausvyros ir klausos organo veiklą.

Jei ligonio inkstų veikla sutrikusi, gentamicino galima vartoti tik būtinu atveju. Antibiotiko dozę reikia mažinti atsižvelgiant į inkstų veiklos rodmenis (žr. 4.2 skyrių).

Kartu su diuretikais medikamento reikia vartoti atsargiai (žr.4.5 skyrių).

Atsižvelgiant į gentamicino farmakokinetikos duomenis, jo toksinį poveikį inkstams ir klausos organui, vaistinio preparato vartoti pakartotinai ir (arba) ilgai, ypač pagyvenusiems žmonėms, nerekomenduojama.

Jei pacientas yra gydomas gentamicinu prieš chirurginę operaciją, apie tai būtina pasakyti gydytojui anesteziologui-reanimatologui. (žr. 4.5 skyrių);

Pacientams, sergantiems ligomis, kurių metu sutrinka impulso perdavimas iš nervo į raumenį (parkinsonizmas, kūdikių botulizmas), aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai, nes aminoglikozidų poveikis nervo ir raumens jungčiai panašus į kurarės. Todėl gali pasireikšti raumenų silpnumas ir neuromuskulinė blokada. Šios blokados galima išvengti gentamicino lėtai švirkščiant į veną.

Pacientams, kuriems yra hipokalcemija, vaistinio preparato reikia vartoti atsargiai.

Senyviems pacientams aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai, nes antibiotikų išskyrimas iš organizmo gali būti sulėtėjęs.

Dėl inkstų nebrandumo iš naujagimių organizmo aminoglikozidų grupės antibiotikai pasišalina lėčiau, todėl šių antibiotikų pusinės eliminacijos laikas kraujo plazmoje gali pailgėti. Laiku ir prieš laiką gimusiems naujagimiams aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai.

Pagalbinės medžiagos

Parahidroksibenzoatai gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos