Temos
PRESTARIUM COMBI
Vaistinis preparatas: PRESTARIUM COMBI
Puslapis: 2


Indapamido paprastai nepatariama vartoti kartu su torsades de pointes aritmiją sukeliančiais medikamentais, nepriklausančiais prie antiaritminių vaistinių preparatų (žr. 4.5 skyrių).

Žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių).

PRESTARIUM COMBI kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas bet kuriai pagalbinei PRESTARIUM COMBI tablečių medžiagai.

Kadangi gydymo patirties trūksta, PRESTARIUM COMBI negalima gydyti:

dializuojamų pacientų;

ligonių, sergančių negydytu dekompensuotu širdies nepakankamumu.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Specialūs įspėjimai

Bendri įspėjimai, susiję su perindoprilio ir indapamido vartojimu

Litis

Nerekomenduojama vartoti ličio preparatų kartu su perindopriliu ir indapamidu (žr. 4.5 skyrių).

Įspėjimai, susiję su perindoprilio vartojimu

Neutropenija, agranulocitozė

Pranešama apie neutropenijos, agranulocitozės, trombocitopenijos ir anemijos pasireiškimą AKF inhibitorius vartojantiems pacientams. Pacientams, kurių inkstų funkcija normali ir nėra kitų būklę sunkinančių faktorių, neutropenija pasireiškia retai. Ypač atsargiai perindoprilį reikia vartoti pacientams, sergantiems kraujagyslių kolagenozėmis, gydomiems imunosupresantais, alopurinoliu arba prokainamidu, arba jeigu šie būklę sunkinantys faktoriai pasireiškia kartu, ypač jei buvo sutrikusi inkstų funkcija. Kai kuriems iš šių pacientų pasireiškė sunkios infekcijos, kurios kai kada būdavo atsparios intensyviam gydymui antibiotikais. Jei tokie pacientai vartoja perindoprilį, patariama reguliariai tikrinti baltųjų kraujo kūnelių skaičių ir paaiškinti pacientams, kad reikia pranešti apie bet kokius infekcijos požymius (pvz., gerklės skausmą, karščiavimą).

Padidėjęs jautrumas, angioneurozinė edema

AKF inhibitoriais, įskaitant perindoprilį, gydomiems pacientams retais atvejais gali pasireikšti veido, galūnių, lūpų, liežuvio, tikrojo balso aparato bei gerklų angioneurozinė edema. Ji gali pasireikšti bet kuriuo gydymo laikotarpiu. Tokiu atveju perindoprilio vartojimą reikia tuoj pat nutraukti, o pacientą prižiūrėti tol, kol edema išnyks. Jeigu edema apima tik veidą ir lūpas, ji paprastai praeina ir negydant, nors simptomams lengvinti galima vartoti antihistamininių preparatų.

Jeigu angioneurozinė edema apima gerklas, ji gali būti mirtina. Dėl liežuvio, tikrojo balso aparato arba gerklų edemos galima kvėpavimo takų obstrukcija. Tokiu atveju reikia tuoj pat po oda suleisti 0,3 - 0,5 ml epinefrino (adrenalino) tirpalo (1:1000) ir imtis kitų reikiamų gydymo priemonių, kad būtų užtikrintas kvėpavimo takų praeinamumas..

Pranešama, kad AKF inhibitorius vartojantiems juodaodžiams pacientams angioneurozinė edema pasireiškia dažniau nei baltiesiems.

Pacientams, kuriems angioneurozinė edema buvo pasireiškusi ne dėl gydymo AKF inhibitoriais, jų vartojimo metu jos pasireiškimo rizika yra didesnė (žr. 4.3 skyrių).

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos