Temos
Imodium Plus
Vaistinis preparatas: Imodium Plus
Puslapis: 2


Jei Imodium Plus tabletės per 48 valandas viduriavimo nesustabdo, jų vartojimą reikia nutraukti ir kreiptis į gydytoją.

Tais atvejais, kai Imodium Plus nuo viduriavimo vartojantis pacientas serga AIDS, pastebėjus pirmuosius pilvo išpūtimo simptomus Imodium Plus vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Retais atvejais buvo pranešimų apie toksinės megakolon atvejus AIDS sergantiems pacientams, kuriems pasireiškė virusinės ir bakterinės kilmės infekcinis kolitas ir kurie buvo gydyti loperamido hidrochloridu.

Nors ir nėra farmakokinetinių duomenų apie Imodium Plus poveikį ligoniams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, tokie ligoniai turėtų vartoti Imodium Plus atsargiai dėl sumažėjusio šio vaisto metabolizmo pirmojo prasiskverbimo per kepenis metu. Jeigu šiuo medikamentu yra gydomi pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi, būtina atidžiai stebėti, ar neatsiranda toksinio poveikio centrinei nervų sistemai. Sunkiu kepenų funkcijos nepakankamumu sergantiems žmonėms šio medikamento galima vartoti tik gydytojui prižiūrint.

Kadangi dauguma į organizmą patekusio vaisto yra metabolizuojama, metabolitai ir nepakitęs vaistas iš organizmo išsiskiria su išmatomis – ligoniams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozės korekcija vartojant Imodium Plus nėra reikalinga.

Imodium Plus sudėtyje yra sacharozės ir sorbitolio. Šio vaisto negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Atlikus ikiklinikinius tyrimus paaiškėjo, kad loperamidas yra P – glikoproteino substratas. Kartu su loperamidu (16 mg vienkartinė dozė) pavartojus chinidino ar ritonaviro, kurie yra P – glikoproteino inhibitoriai, loperamido kiekis kraujo plazmoje išaugo 2–3 kartus. Šios sąveikos klinikinė reikšmė tais atvejais, kai loperamidas skiriamas klinikinėmis dozėmis (nuo 2 mg iki 8 mg maksimalios paros dozės), lieka neaiški.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo laikotarpis

Nors teratogeninio ar embriotoksinio loperamido ir simetikono poveikio nepastebėta, tačiau moterims nėštumo metu, ypač pirmus tris mėnesius, Imodium Plus tablečių, kaip ir kitų vaistų, vartoti nereikėtų, nebent tik būtiniausiu atveju.

Žindymo laikotarpis.

Kadangi šiek tiek loperamido patenka į motinos pieną, todėl kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Imodium Plus tablečių vartoti nerekomenduojama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Viduriuojant ir gydantis loperamidu gali atsirasti nuovargis, galvos svaigimas arba mieguistumas, todėl yra reikalingas atsargumas vairuojant ir valdant mechanizmus (žr. 4.8 skyrių).

Nepageidaujamas poveikis

Duomenys iš klinikinių tyrimų

Pranešimai apie nepageidaujamus reiškinius yra apibendrinti nepriklausomai nuo tyrime dalyvavusių tyrėjų reiškinio priežastingumo įvertinimo.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos