Temos
Dirvinis asiūklis stiprina odą, plaukus ir nagus

Puslapis: 2

Žalius asiūklio ūglius galite rinkti iki rugsėjo mėnesio. Imkite 2 arbatinius šaukštelius šviežios arba džiovintos vaistažolės ir užplikinkite vienu puodeliu verdančio vandens. Palikite 15 minučių, kad pritrauktų. Net jei esate visiškai sveiki, galite nedvejodami (net ir ilgą laiką) gerti šios arbatos: 1 puodelį rytą ir 1 — vakare. Taip nuveiksite kažką gero savo sveikatai, nes dirvinio asiūklio sudėtyje esančios medžiagos pagerina medžiagų apykaitą, antra vertus, sustiprinsite organizmo imuninę sistemą; vaistažolė, turinti silicio rūgščių, neabejotinai padidina ir baltųjų kraujo kūnelių kiekį, o tai rodo, kad organizmas mobilizuoja gynybines jėgas.

Jau viduramžiais dirvinis asiūklis buvo laikomas gydomųjų savybių turinčiu augalu. Bet vėliau jo gerosios savybės buvo primirštos; žole naudodavosi tik virtuvėje —ja valydavo alavinius indus. Dėl šios priežasties asiūklį vokiečiai vadina dar ir "Zinnkraut" — "alavinė žolė". Pastorius Kneipas ir buvo tas žmogus, kuris iš naujo "atrado" gerąsias dirvinio asiūklio savybes; "Jis valo ne tik indus" — rašo jis apie dirvinį asiūklį — "jis taip pat valo ir gydo vidinius bei išorinius žmogaus kūno trūkumus".

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą





Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos