Temos
OFTAN DEXA-CHLORA
Vaistinis preparatas: OFTAN DEXA-CHLORA
Puslapis: 3


OFTAN DEXA-CHLORA yra stipraus poveikio gliukokortikosteroido ir antibiotiko derinys, kurio vartojama jei reikia kontroliuoti kortikosteroidų sukeliamą atsparumo infekcijai sumažėjimą.

Deksametazonas yra sintetinis fluoruotas kortikosteroidas. Uždegimą jis mažina 25 kartus stipriau negu hidrokortizonas. Be to, deksametazonas nesukelia mineralkortikoidams būdingo poveikio.

Deksametazono poveikio „taikiniai“ yra aktyvuotų leukocitų branduoliuose esantys steroidiniai receptoriai. Patekę į akis, kortikosteroidai mažina uždegimą, alergiją, malšina skausmą ir slopina imuninę sistemą. Kortikosteroidai slopina fagocitų judėjimą į uždegimo židinį, ląstelių dalijimąsi ir kolageno bei baltymų sintezę. Jei kortikosteroido vartojama į akis, poveikio angliavandenių ir riebalų metabolizmui nebūna.

Chloramfenikolis jungiasi prie 50S ribosomos subvieneto, slopina transpeptidacijos reakcijas ir bakterijų baltymų sintezę. Antibiotikas yra plataus poveikio ir naikina beveik visus gramneigiamus ir gramteigiamus mikroorganizmus (pvz., stafilokokus, streptokokus, Haemofilus influenzae, Neisseriae ir Moraxella catarrhalis), sukeliančius išorinės akių dalies uždegimą. Be to, antibiotiko poveikiui yra jautrios chlamidijos, mikoplazmos ir anaerobinės bakterijos (E. coli ir Klebsiella). Paprastai chloramfenikolis sukelia bakteriostazinį poveikį, tačiau didelė jo koncentracijos akies paviršiuje Haemofilus padermėms, meningokokams ir pneumokokams sukelia baktericidinį poveikį.

Įgytas atsparumas antibiotikui pasireiškia retai, nes sisteminiu būdu jo vartojama mažai Tik 6 ( akis veikiančių mikroorganizmų, pvz., Pseudomonas aeruginosa, yra atsparūs chloramfenikolio poveikiui.

Atsparumo mechanizmas

Atsparumas chloramfenikoliui dažniau atsiranda dėl chloramfenikolio acetiltransferazės, acetilinančios chloramfenikolio molekulę. Šiai dienai įgytas atsparumas nustatomas retai, nes chloramfenikolis retai vartojamas kaip sisteminis antimikrobinis preparatas, ir tik 6 % akių ligų sukėlėjų, pvz., Pseudomonas aeruginosa, yra jam atsparūs.

Mikroorganizmų jautrumas

Atspariais tapusių mikroorganizmų kiekis, priklausomai nuo geografinės vietos ir laiko, gali skirtis, todėl reikia susipažinti su vietine informacija apie atsparumą, ypač gydant sunkias užkrečiamąsias ligas. Jeigu vietinis mikroorganizmų atsparumas yra toks, kad preparato veiksmingumas nors tik kai kurių užkrečiamųjų ligų atveju yra abejotinas, prireikus galima kreiptis į specialistą patarimo.

Įprastai jautrūs mikroorganizmai

*

*Aerobiniai gramteigiami mikroorganizmai

*

*Staphilococci padermės

*

*Streptococci padermės

*

*Streptococcus pneumoniae

*

*Streptococcus pyogenes

*

*Aerobiniai gramneigiami mikroorganizmai

*

*Escherichia coli

*

*Haemophillus influenzae

*

*Klebsiella

*

*Moraxella catarrhalis

*

*

*

*Kiti mikroorganizmai

*

*Chlamydia trachomatis

Neisseriae

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos