Temos
Arbatinis „grybas"


Medusomyces gisevii

Arbatinis „grybas" priklauso aukšliagrybių (Ascomycetes) klasei, Saccharomycetaceae šeimai. Iš tiesų tai nėra pilna to žodžio prasme grybas, bet dviejų mikroorganizmų simbiozės padarinys — mielių grybelio (Torula) ir acto rūgšties bakterijos (Bacterium xylinum).

Kai kurie autoriai nurodo, kad dažnai kartu gyvena ir kita bakterija (Bacterium gluconicum). Mielių grybeliui reikalingas maitinamasis skiedinys, kuriame būtų cukraus. Grybelis skaldo cukrų į alkoholį ir anglies dvideginį. Aukščiau minėtosios bakterijos alkoholį perdirba į acto rūgštį. Vadinasi, šie mikroorganizmai vienas kitam padeda maitintis, gyventi ir daugintis.

Grybo maitinamajame skiedinyje, vykstant gyvybiniams procesams, pasigamina nemaža produktų, kaip gliukoninė rūgštis, medžiaga, panaši į askorbininę rūgštį, ir kitos rūgštys. Minėtųjų organinių rūgščių kompleksas teigiamai veikia raumenų darbingumą, suaktyvina medžiagų apykaitą ir net pagerina virškinimą.

Pastaruoju metu minėtuoju „grybu" susidomėjo mokslinės įstaigos, ir jau yra atlikta nemaža tyrimų, patvirtinančių jo gydomąsias savybes. Konstatuota, kad maitinamoji terpė turi bakteriostatinių ir baktericidinių savybių. Omsko klinikose atlikti stebėjimai parodė, kad, sergant angina, enterokolitu, gaunami teigiami rezultatai, geriant „grybo" maitinamąją terpę. Reikia tikėtis, kad greitu laiku

minėtasis „grybas" bus įtrauktas į oficialius gydomuosius preparatus.

<<< Ankstesnis straipsnis    Kitas puslapis >>>   


Daugiau straipsnių apie sveikatą

Informacija surinkta iš įvairių interneto šaltinių, pateikiama pažíntiniais tikslais ir gali būti nepatikima. Prieš ja pasikliaudami, tikrinkite kituose šaltiniuose arba teiraukitės specialistų.


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos