Temos
Ambrosan
Vaistinis preparatas: Ambrosan
Puslapis: 2


Ambroksolis pereina placentos barjerą ir patenka į motinos pieną. Jo negalima vartoti pirmuosius tris nėštumo mėnesius, o vėliau ir taip pat maitinimo krūtimi laikotarpiu – tik pasitarus su gydytoju.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti, valdyti mechanizmus

AMBROSAN netrikdo gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8. Šalutinis poveikis

AMBROSAN yra toleruojamas labai gerai.

Retai gali pasireikšti praeinantys virškinimo trakto sutrikimo simptomai (apetito sutrikimas, pykinimas, rėmens ėdimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas) ar alerginės reakcijos (odos bėrimas, veido pabrinkimas, kvėpavimo sutrikimas, pakilusi kūno temperatūra su šaltkrėčiu). Retai gali pasireikšti burnos ir kvėpavimo takų džiūvimas, seilėtekis, gleivių tekėjimas iš nosies, vidurių užkietėjimas ir šlapinimosi sutrikimas (dizurija). Pasitaikė pavieniai anafilaksinio šoko ir alerginio kontaktinio dermatito atvejai.

4.9. Perdozavimas

Intoksikacijos simptomai

Ambroksolis, skiriant iki 15 mg/kg kūno svorio dozę yra labai gerai toleruojamas. Ūmaus perdozavimo simptomai yra daugiausiai sukelti lokalaus sudirginimo: pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, stemplės ir skrandžio sudirginimas, skausmas skrandžio plote. Sisteminis šalutinis poveikis (kraujo spaudimo sumažėjimas) pasitaiko retai, kadangi dėl vėmimo ir vidurių užkietėjimo tik maža ambroksolio dalis yra absorbuojama.

Gydymas esant intoksikacijai

Perdozavimo atveju būtina sukelti vėmimą ir po to skirti pakankami skysčių (pieno, arbatos). Jeigu vaistas buvo išgertas prieš 60-120 minučių, rekomenduojama plauti skrandį. Taip pat rekomenduojama stebėti kraujotaką ir, jei reikia, skirti simptominį gydymą. Dėl didelio susijungimo su kraujo plazmos baltymais, didelės pasiskirstymo apimties bei lėto perėjimo iš audinių į kraują, vaisto išskyrimas nei taikant dializę, nei skatinant diurezę, neišgaunamas.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinamika

* Mukolitikas.

* Ambroksolis priklauso benzil amino grupei. Jis stipriai veikia plaučių surfaktanto gamybą ir sekreciją, didina ciliarinio aparato aktyvumą, esant pakitusiai bronchų sekrecijai mažina sekreto klampumą. Vaistas mažina bronchų polinkį į spazmus, sergant kvėpavimo takų ligomis. Dėl sekretomotorinių ir sekretolitinių savybių ambroksolis įsiterpia į patologinius procesus, besivystančiu kvėpavimo takų gleivinėje ligos atveju ir sudaro sąlygas normaliai kvėpavimo takų funkcijai atsistatyti.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos