Temos
Kaptopril Krka
Vaistinis preparatas: Kaptopril Krka
Puslapis: 3


Vartojant kaptoprilio, rekomenduojama sekti inkstų funkciją ir kalio koncentraciją serume.

Senyvi pacientai

Jei ligonis yra senyvas ir jo inkstų ar kitų organų funkcija sutrikusi, reikia pradėti gydyti mažiausia kaptoprilio (kaip ir bet kurio antihipertenzinio preparato) doze: po 6,25 mg du kartus per parą. Vadinasi, Kaptopril Krka tabletėmis negalima gydyti senyvų pacientų, kurių inkstų ar kitų organų veikla yra sutrikusi.

Dozę reikia nustatyti atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją. Būtina vartoti mažiausią dozę, kuria pasiekiama reikiama kraujospūdžio kontrolė.

Vaikai ir paaugliai

Pradinė rekomenduojama dozė naujagimiams yra 0,01 mg/kg kūno svorio. Ji geriama 2 – 3 kartus per parą. Vaikams rekomenduojama gerti 0,3 mg/kg kūno svorio dozę 2 – 3 kartus per parą. Paros dozė vaikams negali viršyti 6 mg/kg kūno svorio. Jei pacientą reikia gydyti ypač atsargiai (yra inkstų funkcijos sutrikimas arba ligonis yra neišnešiotas ar laiku gimęs naujagimis ar kūdikis, nes jų inkstų funkcija skiriasi nuo vyresnių vaikų bei suaugusių žmonių inkstų funkcijos), pradinė kaptoprilio dozė turi būti 0,15 mg/kg kūno svorio. Paprastai vaikams kaptoprilio skiriama vartoti 3 kartus per parą, tačiau dozę bei intervalą tarp jos vartojimo būtina nustatyti individualiai, atsižvelgiant į paciento reakciją. Vaikų, kuriems apskaičiuota vienkartinė kaptoprilio dozė yra mažesnė negu 12,5 mg, Kaptopril Krka tabletėmis gydyti negalima, kadangi iš jų tikslios 6,25 mg dozės atskelti neįmanoma.

Tabletę reikia nuryti užgeriant skysčiu nevalgius, likus ne mažiau kaip vienai valandai iki valgio arba praėjus dviem valandoms po jo. Tabletes reikia vartoti reguliariai, kasdien tokiu pačiu laiku. Pacientą reikia įspėti, kad užmirštą pavartoti dozę reikia išgerti tuoj pat, kai tik prisimenama, tačiau, jeigu iki kitos dozės vartojimo laiko yra likusios tik kelios valandos, užmirštąją dozę reikia praleisti, o toliau vaistinio preparato vartoti įprastine tvarka. Dvigubos dozės vartoti negalima.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas kaptopriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui arba bet kokiai pagalbinei Kaptopril Krka tablečių medžiagai.

Buvusi angioneurozinė edema, susijusi su gydymu kitais AKF inhibitoriais.

Paveldėta arba idiopatinė angioneurozinė edema.

Antras ir trečias nėštumo trimestrai (žr. 4.4 ir 4.6 skyrius).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Hipotenzija

Jeigu hipertenzija nekomplikuota, hipotenzija pasireiškia retai. Simptominė hipotenzija dažniau tikėtina tiems hipertenzija sergantiems pacientams, kuriems trūksta skysčių ar natrio dėl intensyvaus gydymo diuretikais, druskų ribojimo maiste, viduriavimo, vėmimo ar hemodializės. Prieš pradedant gydyti AKF inhibitoriais, reikia sunormalinti skysčių bei natrio kiekį, o gydymą pradėti mažesne doze.

Pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, yra didesnė hipotenzijos rizika, todėl jų gydymą AKF inhibitoriais rekomenduojama pradėti mažesnėmis dozėmis.

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos