Temos
AZALIA
Vaistinis preparatas: AZALIA
Puslapis: 4


Tradicinės tik progestogenų turinčios tabletės saugo nuo nevietinio nėštumo ne taip gerai kaip sudėtiniai geriamieji kontraceptikai, nes, vartojant progestogeninius kontraceptikus, būna dažnos ovuliacijos. Nors AZALIA nuolat slopina ovuliaciją, tačiau moteriai, kuriai yra amenorėja ar pilvo skausmas, negalima atmesti nėštumo ne vietoje diagnozės.

Labai retai gali atsirasti chloazma, ypač moterims, kurioms ji buvo nėštumo laikotarpiu (chloasma gravidarum). Turinčioms polinkį į chloazmą ir vartojančioms AZALIA moterims rekomenduojama vengti saulės ar ultravioletinių spindulių.

Šiame preparate yra 67,445 mg laktozės monohidrato, todėl preparato negalima vartoti moterims, kurioms yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės deficitas ar gliukozės-galaktozės malabsorbcija.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kitų vaistų ir geriamųjų kontracepcinių tablečių sąveika gali silpninti kontracepcinį poveikį ir/ar sąlygoti protarpinį kraujavimą. Daugiausia pateikiama duomenų apie sudėtinius GK, tačiau yra duomenų ir apie tik progestogenų turinčias tabletes. Nustatyta sąveika su hidantoinais (pvz., fenitoinu), barbitūratais (pvz., fenobarbitaliu), primidonu, karbamazepinu ir rifampicinu; taip pat galima sąveika su okskarbazepinu, topiramatu, rifabutinu, felbamatu, ritonaviru, nelfinaviru, grizeofulvinu ir jonažolės preparatais (Hypericum perforatum). Didžiausia fermentų indukcija nestebima 2-3 savaites, tačiau ji gali išlikti dar bent 4 savaites vaisto nebevartojant. Moterims, vartojančioms fermentus sužadinančius vaistus, rekomenduojama laikinai naudoti papildomą barjerinį arba kitą nehormoninį kontracepcijos būdą.

Vartojant medicininę anglį, tabletės steroido rezorbcija gali susilpnėti, kartu - ir kontracepcinis veiksmingumas. Tuomet elgtis taip, kaip neišgėrus tablečių (žr. 4.2 skyrių).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas

Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, jog labai didelės progestogenų dozės gali sukelti moteriškosios lyties vaisiaus maskulinizaciją.

Plačių epidemiologinių tyrimų rezultatai rodo, jog, vartojant geriamųjų kontraceptikų prieš pastojimą, vaisiaus apsigimimų nepadažnėja, o vartojant jų per neapdairumą nėštumo pradžioje, teratogeninis poveikis nepasireiškia. Farmakologinio budrumo duomenys, surinkti apie įvairius dezogestrelio turinčius sudėtinius GK, padidėjusios rizikos taip pat neįrodo.

Nėščiosioms AZALIA vartoti draudžiama.

Žindymo laikotarpis

Dezogestrelis neveikia pieno gamybos ar jo kokybės. Tačiau nedidelis kiekis etonorgestrelio (dezogestrelio metabolito) patenka į motinos pieną. Todėl kūdikis gali nuryti 0,01-0,05 mikrogramus /kg kūno svorio šios medžiagos per parą (kai pieno suvartojama vidutiniškai 150 ml/kg per parą). Kadangi ilgalaikių tyrimų duomenų nėra, 7 mėnesių dezogestrelio vartojimo duomenys neįrodo, jog yra rizika žindomam kūdikiui. Tačiau kūdikio augimą ir raidą reikėtų atidžiai stebėti.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

<<< Ankstesnis puslapis    Kitas puslapis >>>


Vaistų ir ligų katalogas   Kontaktai

Vaistai, ligos, sveikata, kainos